بررسی وضعیت شرکت های بیمه پس از دوران تحریم | اتاق خبر
کد خبر: 119483
تاریخ انتشار: 14 تیر 1394 - 14:58
اتاق نیوز: نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا گفت: در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات هسته ای، شرکت های بیمه در کشور روند مثبت و رو به جلویی را تجربه خواهند کرد ....
اتاق نیوز: نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا گفت: در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات هسته ای، شرکت های بیمه در کشور روند مثبت و رو به جلویی را تجربه خواهند کرد .
دکتر بیژن صادق وضعیت شرکت های بیمه را پس از دوران تحریم مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد و با اشاره به اینکه سرمایه گذاران و بازرگانان اروپایی می توانند در دوران"پسا تحریم" برای حضور در عرصه اقتصادی به ویژه صنعت بیمه در ایران برنامه ریزی کنند، افزود: بازارکشورمان طی چند سال گذشته بازار مناسب و دست نخورده ای باقی مانده که به دلیل تحریم های ظالمانه کشورهای غربی، فرصت سرمایه گذاری در صنعت بیمه برای این کشورها عملا از دست رفته است. دکتر صادق اظهار داشت: در دوران تحریم که اروپاییان بازار بکر بیمه ایران را از دست دادند، برخی کشورها مانند امارات و عربستان بیشترین حجم سرمایه گذاری وبهره برداری اقتصادی را داشتند، در حالی که در دوران"پسا تحریم" ایران می تواند جانشین مناسبی برای این کشورها محسوب شده و سرمایه های عظیم اقتصادی آنها به طرف ایران سرازیر شود. مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به بیمه های باربری گفت: بسیاری از شرکت های بین المللی بیمه به دلیل نگرانی از تحریم های امریکا، از تعامل با شرکت های حمل و نقل کالای ایرانی خودداری می کنند که این امر موجب کاهش سود شرکت های کشتیرانی شده است. دکتر صادق با بیان اینکه حجم زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می گیرد، افزود: با لغو تحریم ها تجارت خارجی کشور به روال عادی خود باز می گردد و پس از مدت کوتاهی میزان تجارت خارجی نیز افزایش خواهد یافت. وی با جمع بندی مطالب ارائه شده اظهار داشت: پیش بینی می شود پس از مذاکرات هسته ای و رسیدن به توافق احتمالی، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یافته و شرکت های بیمه نیز می توانند با توانایی و ظرفیت های آزاد شده خود، سهم بیشتری در تولید حق بیمه و رشد اقتصادی ایفا کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید