احمدی در گفتگو با اتاق نیوز تاکید کرد: انحصار شکنی، هدف اصلی تفحص از بیمه ها | اتاق خبر
کد خبر: 119675
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 11:14
اتاق نیوز- عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه گفت:صنعت بیمه امروز کشور با انحصارهایی در تعیین نرخ و ارائه خدمات روبه رو شده که همین اشکالات، تفحص شرکت های بیمه را ر...
اتاق نیوز- عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه گفت:صنعت بیمه امروز کشور با انحصارهایی در تعیین نرخ و ارائه خدمات روبه رو شده که همین اشکالات، تفحص شرکت های بیمه را رقم زده است.
علی محمد احمدی نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر با اشاره به تفحص مجلس از صنعت بیمه در گفتگو با اتاق نیوز اعلام کرد: یکی از برنامه های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته آینده، بررسی تفحص از صنعت بیمه است که امیدهای بسیاری برای کسب نتایج وجود دارد. احمدی با مد نظر قرار دادن مشکلات صنعت بیمه کشور ادامه داد: انحصارهایی در این صنعت وجود دارد که تنها تعداد کمی از شرکت های بیمه ای آن را در اختیار گرفته اند. این انحصارها نیز نشات گرفته از رانت های دولتی بوده که شیوه ارائه نیاز به بررسی های بسیار دارد. این نماینده مجلس نهم یادآور شد: ازسویی دیگر خدماتی برای شرکت های بیمه ای تعریف شده که یا قابل اجرا نبوده و یا انحصار آن را برخی شرکت ها در دست گرفته اند. به عنوان مثال بخش خصوصی از بیمه درمان سهم ندارد و انحصار آن اغلب، دولتی ها به خود اختصاص داده اند. وی با تاکید بر شفاف سازی عملکرد برخی از شرکت های بیمه ای گفت: برخی از شرکت ها بر فروش بیمه نامه اشخاص تمرکز کرده و برخی دیگر بر ارائه خدماتی همچون بیمه های حوادث تاکید دارند. از این روست که مجلس خواهان سنجش میزان تخصص شرکت ها از شیوه ارائه خدمات بیمه ای پوشش آنهاست. به گزارش اتاق نیوز تیرماه سال گذشته بود که تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور به تصویب رساندند. محورهاي اين تحقيق و تفحص وضعيت مالي و نظارتي صنعت بيمه كشور و چگونگي وضعيت صورت هاي مالي شركت هاي بيمه دولتي و غيردولتي در جهت رعايت قوانين بيمه است، همچنين محورهاي ديگر اين است كه رعايت ضوابط و مقررات بيمه مركزي جهت نظارت بر بيمه هاي دولتي و خصوصي به چه نحوي است و چرا گزارش مرتبط با تخلفات مالي در بيمه ايران ارائه نمي شود. بر اين اساس و به منظور ارزيابي ساختار صنعت بيمه در ايران پيش از هر چيز نيازمند الگوي مطلوبي هستيم كه وضعيت صنعت بيمه در ايران را با آن بسنجيم و معياري لازم است كه فاصله صنعت بيمه در ايران با الگوي مطلوب تعيين شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید