برای حضور در اجلاس شانگهای و بریکس؛ رئیس‌جمهور به روسیه سفر می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 119846
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 20:32
اتاق نیوز - معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس جمهور کشورمان پنجشنبه و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران ساز
اتاق نیوز - معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس جمهور کشورمان پنجشنبه و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای و بریکس به روسیه سفر می‌کند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، پرویز اسماعیلی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این اجلاس دو روزه خواهد بود و برای ریاست محترم جمهوری برنامه فشرده‌ای پیش بینی شده است. وی افزود:حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در روز اول اجلاس سازمان همکاری‌های بریکس به عنوان میهمان اختصاصی حضور و سخنرانی خواهد داشت و همچنین روز دوم اجلاس نیز به سازمان همکاری‌های شانگهای اختصاص دارد و رئیس جمهور کشورمان در این اجلاس به عنوان یکی از سخنرانان اصلی سخنرانی می‌کند. معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دیدار و گفت‌وگوی دو جانبه با تعدادی از سران کشورهای عضو اجلاس شانگهای و بریکس نیز از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به روسیه است. سازمان همکاری‌های بریکس شامل کشورهای روسیه، هند، آفریقای جنوبی و برزیل است. لازم به ذکر است که همزمان با حضور رییس‌جمهور کشورمان، اجلاس سران اوراسیا نیز برگزار می‌شود. شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای بریکس و اوراسیا است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید