تداوم همکاری مشترک ایران با آژانس در چارچوب مقررات عمومی | اتاق خبر
کد خبر: 119950
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 10:02
اتاق نیوز - سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با دستیابی به تفاهم اصولی در مورد جدول موضوعات و زمانبندی همکاری مشترک گام مهمی...
اتاق نیوز - سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با دستیابی به تفاهم اصولی در مورد جدول موضوعات و زمانبندی همکاری مشترک گام مهمی در مسیر حل و فصل موضوعات باقیمانده برداشتند.
بهروز کمالوندی در پایان سفر یک روزه هیات کارشناسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورمان به تفاهم‌های انجام شده در سفر اخیر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس به تهران و تاکید دو طرف بر سرعت دادن به روند همکاری مشترک برای حل و فصل مسایل باقیمانده اشاره کرد و افزود: سفر این هیات به تهران در فاصله چند روز پس از سفر آمانو نشانه عزم جدی طرف‌ها برای ارتقاء اثربخش همکاری‌هاست. وی جلسات کارشناسی مشترک را که از اوایل صبح دوشنبه تا ساعات پایانی دوشنبه‌شب ادامه داشت سازنده ،صریح و همراه با درک مشترک و رو به جلو بیان کرد و گفت: تفاهم حاصل از مذاکرات انجام شده در سفر هیات کارشناسی آژانس به کشورمان که درچارچوب منافع ملی و ملاحظات امنیتی منطبق بر خطوط قرمز نظام است تعامل فنی میان ایران و آژانس را تسهیل خواهد کرد. وی با ابراز امیدواری به تداوم مسیر سازنده پیش رو آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تداوم همکاری مشترک با آژانس در چارچوب مقررات عمومی این نهاد بین‌المللی اعلام کرد. هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی که بامداد یکشنبه برای شرکت در جلسات مشترک با کارشناسان کشورمان وارد تهران شده بود بامداد روز سه شنبه کشورمان را ترک کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید