اعتراضات در ارمنستان تمام نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 119957
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 10:08
در حالیکه پلیس ارمنستان کار برچیدن موانع ایجاد شده توسط معترضان در خیابان‌ها را آغاز کرده، صدها تن از مردم این کشور در چهارراه اصلی ایروان تجمع کرده و قول دادند آتش ...
در حالیکه پلیس ارمنستان کار برچیدن موانع ایجاد شده توسط معترضان در خیابان‌ها را آغاز کرده، صدها تن از مردم این کشور در چهارراه اصلی ایروان تجمع کرده و قول دادند آتش اعتراضات علیه افزایش قیمت‌ها را شعله‌ور نگاه دارند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس ضد شورش ارمنستان پیش از این اقدام به دستگیری تعداد زیادی از معترضان کرده و کار پاکسازی خیابان‌ها را از موانعی که معترضان در نزدکی کاخ ریاست‌جمهوری در ایروان کار گذاشته بودند، آغاز کرده است. به گفته یکی از مقام‌های پلیس زمانیکه معترضان از دستور پلیس برای متفرق شدن تمرد کردند پلیس نیز در میان فریادهای "خجالت بکشید" مردم 46 تن را دستگیر کرد. البته این افراد کمی بعد آزاد شدند. اما بعد از ظهر روز دوشنبه تعدادی از معترضان در میدان آزادی ایروان تجمع کردند و قول دادند که به اعتراضات ضددولتی خود تا برآورده شدن خواسته‌هایشان ادامه دهند. پلیس ایروان گفته است این افراد می‌توانند در این منطقه تجمع کنند اما حق تظاهرات در خیابان‌ها را ندارند. اعتراضات در این کشور فقیر اتحاد جماهیر شوروی سابق از 19 ژوئن و با درخواست لغو افزایش 16 درصدی قیمت برق آغاز شد. رئیس‌جمهور ایروان،‌ سرژ سرکیسیان در این راستا اعلام کرده است که دولت به طور موقت بار افزایش قیمت‌ها را بر دوش خواهد کشید. وی همچنین گفته است که افزایش قیمت‌ها که قرار بود از اول اوت اجرایی شود تا حسابرسی‌های مجدد دولت به تعویق می‌افتد. با این حال معترضان حاضر به مصالحه با رئیس‌جمهور نشدند و این اقدامات را کافی ندانستند. آنها اقدامات پلیس را محکوم کرده و بر ادامه تظاهرات و اعتراضات خود تاکید کردند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید