بانك كارآفرین در لیست 50 شركت فعال تر بورس قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 120104
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 14:13
اتاق نیوز: براساس اعلام سازمان بورس، بانك كارآفرین در فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه اول سال ۹۴ قرار گرفت....
اتاق نیوز: براساس اعلام سازمان بورس، بانك كارآفرین در فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه اول سال ۹۴ قرار گرفت.
به گزارش اتاق نیوز و به نقل از روابط عمومی بانك كارآفرین، امروز سازمان بورس و اوراق بهادار فهرست 50 شركت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه اول سال 94 را اعلام كرد كه براساس آن بانك كارآفرین در كنار بانك های ملت، پاسارگارد، صادرات، اقتصادنوین، انصار و سینا به عنوان بانك های فعال تر در بورس انتخاب شدند. این گزارش می افزاید: با توجه به تجارب بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود. براساس این گزارش، شناسایی شرکت های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) است. گفتنی است، 50نماد فعال تر بورس برای یک دوره یک ساله محاسبه و هر سه ماه به روز می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید