یک منبع آگاه دیپلماتیک مدعی شد: مبادله مازاد اورانیوم غنی شده ایران با سنگ معدن طبیعی اورانیم | اتاق خبر
کد خبر: 120232
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 22:31
اتاق نیوز -یک منبع آگاه دیپلماتیک گفته است که بحث هایی پیرامون مبادله اورانیوم غنی شده مازاد ایران با کشورهای ۱+۵ در ازای دریافت سنگ معدنی طبیعی اورانیوم در حال انجام...
اتاق نیوز -یک منبع آگاه دیپلماتیک گفته است که بحث هایی پیرامون مبادله اورانیوم غنی شده مازاد ایران با کشورهای ۱+۵ در ازای دریافت سنگ معدنی طبیعی اورانیوم در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه دیپلماتیک به ریا نووستی روسیه گفته است که بحث هایی پیرامون مبادله اورانیوم غنی شده مازاد ایران با کشورهای ۱+۵ در ازای دریافت سنگ معدنی طبیعی اورانیوم در حال انجام است.

این منبع دیپلماتیک افزود: موضوعی هم اکنون درحال بررسی است که بر اساس آن یکی از طرف های مذاکره کننده با ایران اورانیوم غنی شده مازاد ایران را دریافت و به ازای آن سنگ معدن طبیعی اورانیوم ایران را تأمین نماید. یکی از کشورهای مورد بحث برای این کار روسیه است، لیکن کشورهای دیگری نیز در این مورد مطرح می باشند.

اواسط ماه ژوئن،«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفته بود که ایران و روسیه برای توافقی که بر اساس آن مازاد اورانیوم غنی شده ایران از این کشور خارج شود به یکدیگر نزدیک شده اند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید