کمیسیون اروپا: یونان باید در یورو بماند | اتاق خبر
کد خبر: 120257
تاریخ انتشار: 17 تیر 1394 - 08:32
اتاق نیوز - معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که یونان باید در حوزه یورو بماند و اتحادیه اروپا تمام ملزومات مقابله با بحران کنونی را در اخ...
اتاق نیوز - معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که یونان باید در حوزه یورو بماند و اتحادیه اروپا تمام ملزومات مقابله با بحران کنونی را در اختیار دارد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از راشاتودی، معاون کمیسیون اتحادیه اروپا،‌والدیس دومبروسکیس، طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد جای یونان در حوزه یوروست.

وی تأکید کرد بحران یونان نمی تواند ثبات اقتصادی کل حوزه یورو را تحت تأثیر قرار دهد.

این مقام اروپایی اعلام کرد ما تمام موارد لازم برای تضمین این مسئله را در اختیار داریم که شامل صندوق ثبات اقتصادی 500 میلیارد یورویی نیز می شود.

معاون کمیسیون اروپایی تأکید کرد اگر چه نتایج همه پرسی یونان، و رویکرد دولت این کشور،‌فاصله بین اتحادیه اروپا و یونان را بیشتر کرده است اما موضع کمیسیون اروپایی ماندن یونان در حوزه یوروست.

وی تأکید کرد که نتایج همه پرسی در یونان جامع بوده و دقیق نیست.

اعضای حوزه یورو طی روز جاری جلسه ای را در راستای بررسی تأثیرات نتیجه همه پرسی یونان و نحوه ادامه مذاکره با یونان برگزار خواهند کرد.

مرکل و اولاند، رؤسای جمهور آلمان و فرانسه، پس از دیدار دوجانبه روز گذشته خود خواستار ارائه یک پیشنهاد دقیق از سوی یونان به طرف های اروپایی شدند.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید