چرا ماه عسل به حاشیه رفت؟ ‌ | اتاق خبر
کد خبر: 120444
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 09:17
اتاق نیوز - یک جامعه شناس معتقد است: انتظار مردم از برنامه‌های ماه رمضان در ساعات نزدیک به اذان این است که بسیار پرمحتوا و سنجیده باشند و از سوی دیگر، تقویت نگرش‌های
اتاق نیوز - یک جامعه شناس معتقد است: انتظار مردم از برنامه‌های ماه رمضان در ساعات نزدیک به اذان این است که بسیار پرمحتوا و سنجیده باشند و از سوی دیگر، تقویت نگرش‌های منفی از نظر روانی قابل پذیرش نخواهد بود.
بهرام نیکبخش با اشاره به حواشی و سطح اقبال از برنامه ماه عسل امسال، اظهار کرد: مقایسه برنامه تلویزیونی ماه عسل با سطح اجرای آن در سال‌های گذشته مزید بر علت داوری‌ها و قضاوت‌ها نسبت به کیفیت آن شده است. جذب مخاطبان باید به صورت خلاقانه همانند برنامه‌های موفق سال‌های پیش، دنبال می‌شد که به نظر می‌آید در چند مورد، مدیریت خوبی انجام نشده است. وی افزود: تکراری بودن برنامه ماه عسل، بالا رفتن سطح توقعات مردم نسبت به برنامه‌های قبلی و انتخاب ناصحیح برخی موضوعات اجتماعی و فرهنگی در این برنامه تا حدودی منجر به افت اقبال عمومی به این برنامه شده است. این مدرس دانشگاه اظهار کرد: هرچند که انتقادهایی در سال گذشته نسبت به برنامه ماه عسل وجود داشت اما امسال با وجود رسانه‌های فعال مجازی و شبکه‌های اجتماعی، منتقدان در یک کانال گسترده و فراگیر و به طور واضح انتقاد خود را به شکل طنز یا جدی مطرح کرده و روز به روز بر دامنه این اعتراض‌ها افزوده شد. وی گفت: شروع ضعیف برنامه ماه عسل برخلاف سال گذشته منجر به افت مخاطبان آن شد و نیز رعایت نشدن چارچوب رفتاری و اصولی منجر به اعتراضهای گسترده یک طیف خاص در شبکه‌های اجتماعی و در ادامه هم حضور یک مدل عروس موجب بالا رفتن بیشتر حساسیت مردم به رویکرد این برنامه شد. دلایل دیگری همچون شایعه دستمزد بالای عوامل این برنامه، عدم خلاقیت و نوآوری در موضوع و اجرا، بدآموزی و بالاخص لحن تحقیر آمیز صحبت کردن با مخاطبین در به حاشیه بردن این برنامه بی تاثیر نبوده است. این جامعه شناس تصریح کرد: یکی از انتقادهای مهم دیگری که به برنامه ماه عسل شده این است که برنامه در ساعات حساس منتهی به افطار، غم و حزن را به بینندگان تزریق می‌کند و در جامعه‌ای که مردم، مشکلات و گرفتاریهای زیادی دارند، این سبک برنامه نوعی نمک پاشیدن روی زخم خواهد بود. تداوم این رویکرد با تاکید بر رنج و اندوه، نگرش های منفی را در اذهان عمومی تقویت خواهد کرد که از نظر روانی قابل پذیرش نخواهد بود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید