یک خوشه انگور 27 میلیون تومان! | اتاق خبر
کد خبر: 120513
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 11:03
اتاق نیوز - یک خوشه انگور ژاپنی پنجشنبه به مبلغ بی سابقه یک میلیون ین (‌7460 یورو معادل 27 میلیون تومان )‌ به فروش رسید که به این ترتیب خریدار برای هر دانه آن مبلغ 287 یورو
اتاق نیوز - یک خوشه انگور ژاپنی پنجشنبه به مبلغ بی سابقه یک میلیون ین (‌7460 یورو معادل 27 میلیون تومان )‌ به فروش رسید که به این ترتیب خریدار برای هر دانه آن مبلغ 287 یورو پرداخت کرده است .
این قیمت برای یک خوشه انگور حتی در ژاپن که در آن میوه ها کالاهای لوکس محسوب می شوند، بسیار بالا است . این خوشه 26 دانه ای انگور از نوع انگور قرمز که در نخستین مزایده امسال کانازاوا واقع در 300 کیلومتری شمال غربی توکیو عرضه شد ،‌ رکورد 550 هزار ینی سال گذشته برای یک خوشه انگور را شکست . بنابراعلام اداره محلی کشاورزی ،‌ هر دانه این انگور به اندازه یک توپ پینگ پنگ بود و دست کم 20 گرم وزن داشت. ماسایوکی هیراییMasayuki Hirai سرآشپز هتل نیکو کانازاوا و خریدار این خوشه انگور در گفتگو با خبرنگاران گفت مقامات بخش گردشگری به او دستور داده اند برای جلب توجه افکار عمومی به این منطقه به مناسبت ورود نخستین قطار پرسرعت ژاپنی ، به هرقیمتی در این مزایده به پیروزی برسد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو ، همین امسال ،‌یک جفت طالبی یوباریYubari هوکایدو در شمال ژاپن که نشانه ای از جایگاه اجتماعی محسوب می شود به قیمت یک و نیم میلیون ین به فروش رفت . ژاپنی ها غالبا میوه های ظریف را به عنوان هدیه می دهند و مغازه های خاصی برای فروش این نوع میوه ها وجود دارد . هندوانه های مربع شکل و حتی به شکل قلب تقاضا زیادی دارد و یک هلوی سفید رنگ به اندازه سر یک نوزاد تا حدود 2000 ین (‌15 یورو ) قیمت دارد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید