دو انتصاب جدید آخوندی در وزارت راه و شهرسازی | اتاق خبر
کد خبر: 120847
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 12:01
اتاق نیوز - وزیر راه و شهرسازی معاون حقوقی جدید خود را منصوب کرد و همچنین با پیشنهاد معاون راه روستایی مدیر کل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی را تغییر ...
اتاق نیوز - وزیر راه و شهرسازی معاون حقوقی جدید خود را منصوب کرد و همچنین با پیشنهاد معاون راه روستایی مدیر کل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی را تغییر داد.
وزیر راه و شهرسازی با حکمی علیرضا محفوظی را به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌ها وزارت راه و شهرسازی منصوب کرد. عباس آخوندی در این حکم تصریح کرده است: با توجه به تعهد، تجربه و سوابق ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم شما را به سمت معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌ها وزارت راه و شهرسازی منصوب می‌نمایم. در ادامه این حکم آمده است: حضور مستمر و فعال و برقراری ارتباط مناسب و ایجاد هماهنگی و تعامل موثر وزارتخانه متبوع با مجلس محترم شورای اسلامی و نمایندگان محترم و همچنین کمیسیون تخصصی عمران و مراجع حقوقی و قضایی و پی‌گیری مراحل طرح و تصویب لوایح و طرح‌های مرتبط با این وزارتخانه در مجلس از اهم وظایفی است که امیدوارم با اتکال به خداوند متعال و در ظل توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و با همکاری معاونان محترم و مدیران در انجام آن موفق و مؤید باشید. همچنین وزیر راه و شهرسازی در حکمی محمدمهدی بلوردی را به عنوان مدیرکل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی منصوب کرد. عباس آخوندی در این حکم تصریح کرده است: «بنا به پیشنهاد جناب آقای مهندس میرشفیع معاون محترم راه روستایی شما را به سمت مدیرکل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی منصوب می‌نمایم.» مدیرکل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی پیش از این مدیرکل دفتر روستایی استانداری کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان ، معاون مدیر کل راه و ترابری استان کرمان بوده است. دفتر برنامه ریزی، بهره‌برداری، ایمنی و نگهداری راه‌ روستایی وظیفه تهیه و تنظیم برنامه های جامع نگهداری ،بهره برداری وایمنی راههای روستایی، دستورالعمل های فنی واجرایی جهت نگهداری راههای روستایی، مطالعه و بررسی راههای روستایی با توجه به وضعیت اقلیمی هر منطقه به منظور تهیه و اجرای طرحهای ایمنی و شرکت در کمیسیونهای فنی امور مربوط به نگهداری و بهره برداری راههای روستایی وکمیسیونهای متشکله در سایر سازمانها برای بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد رفع مشکلات راه‌های روستایی را دارد. بنابر این گزارش نظارت عالیه بر نحوه نگهداری ورعایت استانداردهای ایمنی واجرای برنامه های روکش آسفالت ،برف‌روبی، ارتقای مشخصات هندسی و اقدامات ترمیمی، برنامه ریزی و نظارت برای اصلاح هندسی مسیرها،تقاطع ها، خط کشی ، نصب علائم ایمنی ،رعایت حریم و رفع نقاط حادثه خیز راههای روستایی و مطالعه و بررسی کلیه راههای روستایی با توجه به وضعیت اقلیمی هر منطقه به منظور تهیه و اجرای طرحهای ایمنی از دیگر وظایف این بخش است. تهیه، پایش و بهنگام سازی اطلاعات و آمار راههای روستایی وحمل ونقل روستایی، نظارت بر اجرای صحیح بهره برداری از راههای روستایی و تهیه وتامین تجهیزات ، ماشین آلات وامکانات مورد نیاز عملیات راهداری راههای روستایی نیز توسط دفتر برنامه ریزی، بهره‌برداری، ایمنی و نگهداری راه‌ روستایی انجام می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید