درخواست سازمان نظام پرستاری از وزارت کار و تامین اجتماعی | اتاق خبر
کد خبر: 120930
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 14:33
اتاق نیوز - رئیس کل سازمان نظام پرستاری با انتقاد از عدم اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری در بخش‌های خصوصی و تأمین اجتماعی گفت: به وزیر کار و ریاست سازمان تأمین اجتم
اتاق نیوز - رئیس کل سازمان نظام پرستاری با انتقاد از عدم اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌وری در بخش‌های خصوصی و تأمین اجتماعی گفت: به وزیر کار و ریاست سازمان تأمین اجتماعی توصیه می‌کنم، ضمن عمل به قانون به وعده خود نسبت به اجرای قوانین پرستاری در بخش‌های زیر مجموعه خود بویژه قانون ارتقای بهره‌وری متعهد باشند.
محمد میرزابیگی با تأکید بر اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در بخش‌های خصوصی و تأمین اجتماعی گفت: علی‌رغم مکاتبات و جلسات متعددی که به این منظور با مسئولان وزارت کار داشته‌ایم اما هنوز برخی قوانین مربوط به پرستاران مثل قانون ارتقاء بهره‌وری در بخش خصوصی و تأمین اجتماعی آنطور که باید و شاید اجرا نمی‌شود. وی افزود: متاسفانه در حال حاضر قانون ارتقاء بهره‌وری در بسیاری از بیمارستان‌های تابع قانون کار در بخش خصوصی و همچنین در مراکز تأمین اجتماعی و در برخی جاها اجرا نمی‌شود یا اجرای آن به صورت ناقص است. رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: لذا از وزیر محترم کار و ریاست محترم سازمان تأمین اجتماعی خواستار این هستیم که براساس وعده‌ای که صراحتا در روز پرستار دادند، خود را نسبت به اجرای قوانین پرستاری بویژه قانون ارتقای بهره‌وری پایبند بدانند و ان‌شاء‌الله هر چه سریع‌تر به این وعده خود جامه عمل بپوشانند. وی با بیان اینکه تمامی پرستاران در بخش‌های خصوصی و تأمین اجتماعی می‌توانند عضو سازمان نظام پرستاری شوند، گفت: ولی این افراد به لحاظ پوشش اداری زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان نیستند و در عین حال به نوعی خواسته‌ها و مطالبات خود را از طریق وزارت بهداشت دنبال می‌کنند. میرزابیگی تصریح کرد: البته ما نیز تمام خواسته‌ها و مطالبات مطروحه از سوی این پرستاران را به وزارت کار منعکس کرده‌ایم و در این راستا نامه‌نگاری‌ها و سوابق موجود است. طی سال گذشته نیز بارها نشست‌های متعددی درباره لزوم اجرای قوانین مربوط به پرستاری بویژه قانون ارتقاء بهره‌وری که مزایای بسیار زیادی برای پرستاران تأمین اجتماعی و بخش خصوص دارد، داشته‌ایم اما براساس مشاهدات هنوز این قانون به مرحله اجرا نرسیده است. بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: لذا توصیه ما به مسئولان دو نهاد مذکور، عمل به قانون و متعهد بودن به وعده‌های خود مبنی بر اجرای قوانین پرستاری در زیر مجموعه‌شان است که در روز پرستار به جامعه پرستاری قول داده‌اند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید