استقرار بازرسان پرواز در هواپیماهای داخلی الزامی شد | اتاق خبر
کد خبر: 120985
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 15:08
اتاق نیوز - مدیرکل دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دستورالعمل بازرسی پروازی در مسیر (En route check) به منظور اطمینان از رعایت ضوابط ایمنی و خدمات رسانی به مسا...
اتاق نیوز - مدیرکل دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دستورالعمل بازرسی پروازی در مسیر (En route check) به منظور اطمینان از رعایت ضوابط ایمنی و خدمات رسانی به مسافران توسط خلبانان و کارشناسان این سازمان به مرحله اجرا درآمد.
مهدی علی عسگری اظهار کرد: با توجه به نقش و شرح وظایف نظارتی سازمان هواپیمائی کشوری بر نحوه پرواز هواپیماهای شرکتهای داخلی، دستورالعمل بازرسی در مسیر En route check توسط خلبانان و کارشناسان این سازمان به مرحله اجرا درآمد. وی افزود: تاکنون بازرسی به صورت زمینی و قبل از پرواز صورت می گرفت اما با صدور دستورالعمل جدید، خلبانان دفتر عملیات پرواز با حضور در واحد دیسپچ شرکت هواپیمایی به همراه خدمه پرواز کارخود را شروع می کنند. علی عسگری خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی بازرس ارزیابی نحوه کار و صلاحیت کلی خدمه پرواز است و سپس بازرس به همراه خدمه پرواز وارد هواپیما شده و بر نحوه انجام دستورالعملها و چکهای قبل از پرواز مطابق دستورالعملهای کارخانه سازنده (FCOM) نظارت می کند. مدیرکل دفتر عملیات پرواز سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: خلبانان سازمان هواپیمایی کشوری از رعایت تمامی جوانب عملیاتی مطابق با دستورات مقرر توسط شرکت هواپیمایی که قبلا مورد تائید سازمان واقع شده‌اند اطمینان می یابند. وی افزود: در طول پرواز از تجهیزات اضطراری هواپیما و دستورالعملهای کلی کابین مسافر شامل تمهیدات لازم در منطقه آشپزخانه هواپیما و نحوه استفاده از صندلی های مهمانداران، تجهیزات سرویس دهی و طرز چیدمان بارحمل شده توسط مسافر، نحوه سرویس دهی و مراقبت ازمسافران، کنترل علائم و دستورات شامل بسته بودن کمربندها، نکشیدن سیگار و علائم خروج اضطراری بازدید و مورد ارزیابی قرار می دهند . علی عسگری ادامه داد: خلبانان این سازمان درطول پرواز کلیه مکالمات را بررسی و نحوه سرویس دهی واحدهای مراقبت پرواز و سایر ارگا نهای ذیربط را ارزیابی کرده و در صورت مشاهده هر نوع کاستی که بتواند ایمنی پرواز را به مخاطره اندازد مراتب را سریعا به مقامات ذیربط گزارش می کند. سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده در پایان پرواز، بازرس نتیجه حاصله از بازرسی خود را با تکمیل کردن چک لیست مربوطه به اطلاع خلبان فرمانده هواپیما رسانده و پس از مراجعت به دفتر یافته های بازرسی به شرکت هواپیمایی مربوطه ارسال می شود تا واحدهای ذیربط در شرکت به رفع نواقص بپردازند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید