خلق شبکه‌های بی‌سیم با لامپ‌های ال‌ای‌دی با همکاری محقق ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 121695
تاریخ انتشار: 22 تیر 1394 - 14:47
اتاق نیوز - محققان دانشگاه ویرجینیا، با همکاری محمد نوشاد، دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی پسادکترای دانشگاه هاروارد، الگوریتمی ارائه داده‌اند که لامپ‌
ا
اتاق نیوز - محققان دانشگاه ویرجینیا، با همکاری محمد نوشاد، دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی پسادکترای دانشگاه هاروارد، الگوریتمی ارائه داده‌اند که لامپ‌های ال‌ای‌دی را قادر می‌سازد با ابزار دیگر مجهز به لامپ‌های ال‌ای‌دی به صورت بی‌سیم ارتباط برقرار کنند.
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، با استفاده از این الگوریتم، چراغ‌های راهنمایی ال‌ای‌دی خودروها می‌توانند از طریق چراغ‌های ال‌ای‌دی‌ خودروهای جلویی، با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. همچنین یک نمایشگر ال‌ای‌دی در رادیوی ساعتی می‌تواند با استفاده از چراغ نشانگر قهوه‌ساز به آن دستور روشن شدن بدهد. با استفاده از الگوریتم جدید نوشاد و تیم علمی، نور ابزارهای ال‌ای‌دی‌دار می‌تواند سیگنال‌ها به صورت بی‌سیم به ابزار دیگر مخابره کند. در اینجا می‌توان از جاری‌شدن داده‌ها با سرعت 300 مگابایت در ثانیه از تمامی لامپ‌های ال‌ای‌دی موجود در مجاورت یکدیگر به عنوان نقاط دسترسی بی‌سیم، بدون محدودکردن پهنای باند و بروز مشکلات معمول در شبکه‌های بی‌سیم فرکانس رادیویی بهره برد.با استفاده از شبکه جدید امکان مخابره‌کردن داده‌های بیشتر بدون استفاده از انرژی بیشتر وجود دارد. برخلاف فرکانس رادیویی وای‌فای معمولی، این سیستم را می‌توان در مکان‌هایی که امواج رادیویی ایجاد مشکل می‌کنند یا استفاده از آن‌ها ممنوع است (مانند تجهیزات پزشکی در بیمارستان)، به کار برد. نوشاد در این زمینه گفت: ایده این فناوری مخابره‌کردن داده‌ها با استفاده از سیستم‌های نوردهی است که پیش‌تر برای روشن‌کردن محیط‌های خانگی به کار می‌رفتند. این موفقیت راهکاری از لحاظ انرژی به صرفه و فشرده برای ایجاد ارتباط شبکه‌ای ایمن و پرسرعت برای تعداد بیشتری از کاربران ایجاد می‌کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید