با تصویب هیئت وزیران؛ فهرست کالاهای فرهنگی و صنایع دستی وارداتی و تعرفه آنها تعیین شد | اتاق خبر
کد خبر: 121913
تاریخ انتشار: 22 تیر 1394 - 21:48
اتاق نیوز - هیئت وزیران، مصادیق کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی موضوع بند (ک) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور را تعیین کرد....
اتاق نیوز - هیئت وزیران، مصادیق کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی موضوع بند (ک) تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور را تعیین کرد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

۱ مصادیق کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی موضوع بند (ک) تبصره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور به شرح جدول پیوست که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود.

۲. میزان افزایش تعرفه کالاها و محصولات یادشده موضوع بند (ک) تبصره مذکور به میزان چهار درصد (۴%) تعیین می شود.

۳. این تصویب‌نامه از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجرا است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۱۶/۴/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

تبصره بند (ک) تبصره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور

در سال ۱۳۹۴ دولت مکلف است علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی از قبیل لوازم صوتی و تصویری و لوح فشرده، تا چهار درصد (۴% ) به تعرفه این‌گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت کند و منابع حاصل را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید. درآمد حاصله از محل ردیف ۱۱۱ - ۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹ ) این قانون اختصاص می‌یابد.

فهرست کالاهای مشمول این تبصره، با پیشنهاد مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه می‌شود و ظرف مدت یک‌ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

برای مشاهده فهرست کالاها و محصولات فرهنگی و صنایع دستی و میزان افزایش حقوق ورودی مشمول بند (ک) تبصره (۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۴، اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید