عسکری: رقم مالیات اصناف نگران‌کننده نیست | اتاق خبر
کد خبر: 122022
تاریخ انتشار: 23 تیر 1394 - 11:17
اتاق نیوز - رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: حدود ۵ میلیون مودی مالیاتی تا آخر تیرماه فرصت دارند، با مراجعه به سایت اینترنتی این سازمان اظهارنامه مالیاتی خود را ثب
اتاق نیوز - رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: حدود ۵ میلیون مودی مالیاتی تا آخر تیرماه فرصت دارند، با مراجعه به سایت اینترنتی این سازمان اظهارنامه مالیاتی خود را ثبت کنند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، علی عسکری با اشاره به اینکه تا امروز دو میلیون و 31 هزار مودی اظهارنامه خود را تکمیل کردند،گفت: البته مانند سالهای گذشته حدود 60 درصد از مودیان اظهارنامه های خود را در هفته آخر مهلت ثبت نام ثبت می کنند. وی با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیل عید سعید فطر در روزهای پایانی تیرماه گفت: البته ادارات ما در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته باز است و اگر عیدفطر روز شنبه باشد، روز یکشنبه هم ادارات ما باز است و ادارات مالیاتی فقط عید فطر تعطیل خواهد بود. عسکری درباره گلایه برخی اصناف که مدعی هستند در دوره رکود نباید مالیات بپردازند، گفت:‌ رکود یعنی اینکه اقتصاد به نقطه توقف رسیده باشد که البته اقتصاد ما متوقف نشده است و ما در سال گذتشه رشد سه درصدی را شاهد بودیم. وی با بیان اینکه اقتصاد کشور در این مدت گردش مالی گسترده را شاهد بوده است، گفت:‌ اصناف در این گردش مالی نقش دارند. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ممکن است اصناف انتظار سود 25 درصدی داشته باشند، اما به سود 15درصدی برسند و از نظر خودشان این رکود محسوب شود ولی از نظر سازمان امور مالیاتی رکود معنی دیگری دارد و ما به گردش مالی و درآمدها نگاه می‌کنیم. وی گفت: مالیاتی که از اصناف گرفته می شود عددی نیست که برای آنها ایجاد نگرانی کند. عسکری با بیان اینکه در 10 تا 20 سال گذشته در دریافت مالیات از اصناف اشتباهاتی صورت گرفته است، گفت:‌ ما در پی تغییر این موضوع هستیم که البته تلاش ما با ممانعت های سختی نیز مواجه می‌شود. وی افزود: با این وجود نمی‌خواهیم با شدت عمل برخورد کنیم اما تحت فشار نیز قرار نمی‌گیریم. عسکری درباره تسویه حساب سال 1392 اصناف هم گفت : طبق آخرین آمار 90 درصد مودیان و 85 درصد شرکت ها برگه تشخیص خود را دریافت و خیلی از آنها این رقم را با مراجعه به ادارات مالیاتی قطعی کرده‌اند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید