حضور ژاپن در مانور مشترک هند - آمریکا با وجود نارضایتی چین | اتاق خبر
کد خبر: 122318
تاریخ انتشار: 23 تیر 1394 - 21:00
اتاق نیوز - دولت هند، ژاپن را نیز در رزمایش دریایی مشترک خود با آمریکا در بنگال که قرار است طی ماه اکتبر برگزار شود، شرکت خواهد کرد. این در حالی است که این کشور همچنین
اتاق نیوز - دولت هند، ژاپن را نیز در رزمایش دریایی مشترک خود با آمریکا در بنگال که قرار است طی ماه اکتبر برگزار شود، شرکت خواهد کرد. این در حالی است که این کشور همچنین قرار است در ماه سپتامبر رزمایش دریایی مشترکی با استرالیا داشته باشد.
به گزارش اتاق نیوز به از ایسنا، به نقل از تایمز هند، وزارت دفاع پیشتر تصمیم گرفته بود تا ژاپن را در برنامه‌ریزی خود برای نوزدهمین رزمایش مشترک با آمریکا شرکت ندهد. اما در حال حاضر دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند با تغییر تصمیم خود قرار است کنفرانس برنامه‌ریزی سه جانبه‌ای را برای برگزاری این رزمایش در یوکوسوکا و تا پایان ژوئیه برگزار کند. به گفته یک منبع آگاه در حال حاضر دعوت رسمی از ژاپن برای حضور در این رزمایش مطرح شده است. این در حالی است که پیش از مانور مالابار، هند و استرالیا اولین رزمایش دو جانبه خود را طی سفرهای 11 تا 21 سپتامبر در خلیج بنگال برگزار می‌کنند. پیش از این اما در سال 2007 دولت چین در اعتراض به برگزاری چنین مانورهای مشترکی با حضور ژاپن، استرالیا و سنگاپور اعتراض کرده بود. چین این رزمایش‌های چند جانبه را تلاشی برای کمرنگ کردن نقش پکن در شرایطی امنیتی آسیا اقیانوسیه می‌داند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید