دولت برای افزایش نرخ اشتغال زنان عزمی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 122565
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 12:14
اتاق نیوز - رییس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان گفت: دولت برای افزایش اشتغال زنان نه عزمی دارد و نه برنامه‌ای و با همایش و نمایش مشکلات زنان در این حوزه حل نمی‌ش
اتاق نیوز - رییس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان گفت: دولت برای افزایش اشتغال زنان نه عزمی دارد و نه برنامه‌ای و با همایش و نمایش مشکلات زنان در این حوزه حل نمی‌شود.
فیروزه صابر افزود: نهادهای مدنی می‌توانند نیاز زنان به اشتغال را به عنوان مطالبه اجتماعی مطرح کنند و دولت باید در این زمینه برنامه داشته باشد. رییس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان درباره زنانه شدن فقر اظهارکرد: اصولا اصطلاحاتی مانند زنانه‌شدن فقر باید پشتوانه پژوهشی داشته باشد. نیمی از جمعیت ایران،زن هستند و بیشترین نرخ بیکاری بین آنان دیده می‌شود بگونه‌ای که 43 درصد از زنان زیر 30 سال در کشور بیکار هستند. وی در ادامه گفت: زنان زمانی که صاحب شغل و درآمد نباشند در سیکل فقر قرار می‌گیرند و آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر آنان می‌شود. زنان در مقابل آسیب‌های اجتماعی مانند فساد و اعتیاد آسیب‌پذیرتر هستند و تعداد زنان فقیر بویژه در مناطق محروم بیشتر است. این کارآفرین با بیان اینکه مهمترین مساله زنان سرپرست خانوار و فارغ‌التحصیل دانشگاهی اشتغال است، اظهارکرد: اشتغال به زنان در جهت کسب درآمد و رفاه بیشتر کمک می‌کند. زنان در صورت برخورداری از اشتغال به سرنوشت خود می‌اندیشند و می‌توانند در پروسه آموزش و توانمندسازی قرار بگیرند. صابر در پایان تاکید کرد: باید به زنان به عنوان نیروی مولد نگریسته شود که می‌توانند در پروسه توسعه ملی تاثیرگذار باشند نه مصرف کننده صرف.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید