خانه‌سازان اثاث‌کشی کنند! | اتاق خبر
کد خبر: 122663
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 14:00
اتاق نیوز - یک کارشناس مسکن معتقد است ظرفیت بخش مسکن در کشور تکمیل است و سرمایه‌گذاران این بخش بهتر است وارد بخش‌های اقتصادی دیگر شوند....
اتاق نیوز - یک کارشناس مسکن معتقد است ظرفیت بخش مسکن در کشور تکمیل است و سرمایه‌گذاران این بخش بهتر است وارد بخش‌های اقتصادی دیگر شوند.
محمد عدالت‌خواه اظهار کرد: به سازندگان مسکن توصیه می‌کنم برای ایجاد رونق در این بخش، خانه‌ها را با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار بفروشند و به سود کمتر قانع باشند؛ چرا که اگر به حفظ خانه‌های خالی اصرار کنند دودش به چشم خودشان و اقتصاد کشور می‌رود. وی افزود: سرمایه‌گذاری بدون برنامه در هر بخش اقتصادی به رکود می‌انجامد؛ دقیقا وضعیتی که در حال حاضر بخش مسکن با آن مواجه است. به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح و عدم ارایه اطلاعات لازم درخصوص ظرفیت بخش مسکن، بیش از نیاز بازار در این بخش سرمایه‌گذاری‌هایی شده است. این کارشناس مسکن یادآور شد: در سال‌های گذشته با افزایش قیمت زمین به طور معمول خانه گران می‌شد و سرمایه‌گذاران وارد بخش مسکن می‌شدند که این مساله به سوددهی و رانت می‌انجامید. این وضعیت ادامه پیدا کرد تا این‌که بخش مسکن اشباع شد و الان با خانه‌های خالی مواجهیم. لذا دولت بهتر است به جای دل خوش کردن به اشتغال بخش مسکن، به فکر اسکان افراد بی‌خانه در خانه‌های خالی باشد و سرمایه‌های خود را وارد بخش‌های اقتصادی دیگر کند تا بیش از این هزینه‌های کشور در بخش مسکن هدر نرود. به گفته عدالت‌خواه، متاسفانه شهرداری برای این‌که پروانه بیشتری صادر کند و پول بیشتری بگیرد به سازندگان اعلام نکرد که ما در تهران یک میلیون خانه خالی داریم. وی با اشاره به تاثیر مذاکرات هسته‌یی بر اقتصاد اظهار کرد: در صورتی که توافق هسته‌یی انجام شود دولت می‌تواند با انجام پروژه‌های عمرانی، فعالان بخش مسکن را به بخش‌های غیرمسکونی وارد کند و ظرفیت اشتغال در آن بخش‌ها را افزایش دهد. لذا مسوولین باید راهکارشان را عوض کنند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید