شهیندخت مولاوردی : بالاخره لحظه تاریخی فرا رسید | اتاق خبر
کد خبر: 122680
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 14:14
اتاق نیوز - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در واکنش به توافق هسته ای ایران با 1+5 گفت: این پیروزی که به قول قیصر امین‌پور «نه در جنگ که بر جنگ» روی داد، برگ جدید
اتاق نیوز - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در واکنش به توافق هسته ای ایران با 1+5 گفت: این پیروزی که به قول قیصر امین‌پور «نه در جنگ که بر جنگ» روی داد، برگ جدیدی از کتاب مناسبات جامعه بین‌المللی را در ائتلاف علیه خشونت و افراطی‌گری ورق خواهد زد.
شهیندخت مولاوردی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: بالاخره لحظه تاریخی فرا رسید. طولانی‌ترین مذاکره تاریخ برای یک توافق خوب که در آن طرفین احساس باخت و غبن نکنند پشت سر گذاشته شد. امروز حس غریبی آمیخته با شادی و غرور و هیجان تمام وجود هموطنان را فرا گرفته است. این را از چشمان خیلی‌ها می‌توان خواند. وی افزود‌:‌ شاهکار این توافق آن است که برای اولین بار یک کشور بدون حمله نظامی و مناقشه مسلحانه و تنها با گفت وگو و مذاکره توانست از تحت تحریم‌های فصل هفتم منشور ملل متحد خارج شود. هر عنوانی که به این دیپلماسی داده شود فرقی نمی‌کند، مهم آن است که از فردا مثالی عینی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در دروس حقوق بین‌الملل خواهد بود. مولاوردی در پایان مطلب خود آورده است: این پیروزی که به قول قیصر امین‌پور «نه در جنگ که بر جنگ» روی داد، برگ جدیدی از کتاب مناسبات جامعه بین‌المللی را در ائتلاف علیه خشونت و افراطی‌گری ورق خواهد زد. اهمیت این موضوع زمانی خود را نشان می‌دهد که نگاهی به منطقه آشوب‌زده پیرامون خود داشته باشیم تا بیش از همیشه قدردان صلح و امنیت و آرامش باشیم. خجسته باد این پیروزی!
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید