آمادگی اکیپ‌های راهداری و ناوگان عمومی برای مرحله دوم سفرهای تابستانی | اتاق خبر
کد خبر: 122768
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 20:31
اتاق نیوز -  هم‌زمان با آغاز مرحله دوم سفرهای تابستانی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر، اکیپ‌های راهداری با آمادگی کامل در محورهای مواصلات
اتاق نیوز -  هم‌زمان با آغاز مرحله دوم سفرهای تابستانی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر، اکیپ‌های راهداری با آمادگی کامل در محورهای مواصلاتی سراسر کشور استقرار یافتند.

به گزارش اتاق نیوز و به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مهندس داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت: اقدامات مربوط به نصب علائم و تجهیزات ایمنی در جاده‌ها، اجرای روکش آسفالت در راه‌های شریانی کشور، اصلاح مقطع – تقاطع پرحادثه، خط‌کشی راه‌ها، طی 4 ماهه ابتدای سال‌جاری در استان‌ها انجام شده و اعتبارات مورد نیاز استان‌ها به منظور پروژه‌های در دست اقدام، اختصاص یافته است.

داوود کشاورزیان، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،  همچنین از آمادگی 45 شعبه مرکز مدیریت راه‌ها در ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌ها و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها خبر داد و افزود: در حال حاضر 200 دستگاه دوربین کنترل سرعت با هدف ارتقای ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای توسط این سازمان نصب و راه‌اندازی شده است و در صورت مشاهده رفتارهای پرخطر اطلاعات مربوطه در اختیار پلیس راه قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که علت درصد زیادی از بروز تصادفات جاده‌ای، خطای انسانی و شتاب رانندگان در سفرهای جاده‌ای است، افزود: در 649 باب راهدارخانه ثابت و موقت،‌ تجهیزات مورد نیاز فراهم شده است و مسافرانی که در اثر خستگی و یا نقص فنی خودرو در طول راه‌ها متوقف شده‌اند، می‌توانند از این راهدارخانه‌ها جهت استراحت استفاده کنند.

وی برنامه‌های ارتقای ایمنی جاده‌ای را از اولویت برنامه‌های این سازمان در سال‌جاری اعلام کرد و افزود: یکی از این برنامه‌ها، ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های کشور است که در سال‌جاری بیش از 1000 واحد آموزشی در حاشیه جاده‌ها به تجهیزات ایمنی مجهز شده و آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند. 850 باب مدرسه هم در سال‌جاری ایمن‌سازی فیزیکی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه برخی از جاده‌ها که در سالهای خیلی دور براساس معیارهای فنی زمان خود احداث گردیده به ویژه جاده‌های کوهستانی نیازمند دقت بسیار بالاتری در رانندگی را دارد لازم است سرعت وسایل‌نقلیه در جاده‌ها توسط رانندگان مدیریت شده و با سرعت مطمئنه در این گونه جاده‌ها حرکت کنند. بدیهی است توجه به علائم و تابلوهای منصوبه بسیار مهم می‌باشد.

وی افزود: همچنین در این راستا دوره‌های آموزشی ویژه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای هم در نظر گرفته شده است که با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی در سراسر کشور در سال‌جاری اجرا می‌شود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید