ارسال به دوستان سازمان جهانی مبارزه با فساد اداری و مالی: ریشه‌کن کردن فساد اداری در افغانستان زمان‌بر است | اتاق خبر
کد خبر: 123121
تاریخ انتشار: 27 تیر 1394 - 10:25
اتاق نیوز - سازمان شفافیت بین‌المللی با اشاره به سال‌ها جنگ و خونریزی در افغانستان اعلام کرد: روند ریشه‌کنی فساد اداری در این کشور به زمان بیشتر نیاز دارد....
اتاق نیوز - سازمان شفافیت بین‌المللی با اشاره به سال‌ها جنگ و خونریزی در افغانستان اعلام کرد: روند ریشه‌کنی فساد اداری در این کشور به زمان بیشتر نیاز دارد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از «ترنس پرنسی اینترنشنال»، در گزارش تازه‌ای که این سازمان منتشر کرده آمده است: افغانستان کشوری است که سال‌ها جنگ و روزهای دشوار را سپری کرده و یک کشور جنگ‌زده برای مبارزه با فساد اداری با مشکلات بسیاری روبه رو شده و از بین بردن این پدیده کار آسانی نخواهد بود.

به گزارش این سازمان، مبارزه با فساد اداری در افغانستان زمان سودمند خواهد بود که افغانستان از بحران جنگ عبور کند.

در این گزارش آمده است: اکنون زمان آن فرارسیده که دولت افغانستان به منظور مبارزه با فساد اداری در این کشور دست به کار شود؛ اگرچه نهادهای مربوطه برای دستیابی به این هدف راه طولانی را در پیش خواهند داشت.

سازمان شفافیت بین‌المللی در پایان به دولت افغانستان پیشنهاد می‌دهد که یک سازمان مستقل مبارزه با فساد اداری در افغانستان تاسیس نماید.

سازمان شفافیت بین المللی یک سازمان غیر دولتی است که در سال 1993 تأسیس شد و دفتر اصلی آن در «برلین» آلمان قرار دارد.

هدف این سازمان که در حدود 100 کشور نمایندگی دارد تلاش برای مبارزه با فساد و افزایش آگاهی در مورد آن است.

سازمان مذکور، علاوه بر تهیه گزارش‌های جهانی سالانه، اقدام به تهیه گزارش‌های خاص از قبیل شاخص ادراک فساد، شاخص پرداخت رشوه و برخی موارد دیگر نیز برای شفافیت بیشتر می‌کند.

این در حالی است که دولت افغانستان ضمن تایید  فساد گسترده در تشکیلات و نهادهای دولتی و غیر دولتی، انگشت اتهام خود را به سمت جامعه بین‌المللی نشانه می‌گیرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید