اردوغان خبر داد: دیدارها برای تشکیل دولت ائتلافی ترکیه ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 123127
تاریخ انتشار: 27 تیر 1394 - 11:17
اتاق نیوز - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به ادامه دیدارها بین سران احزاب گفت در صورت شکست تلاش ها برای تشکیل کابینه ائتلافی، انتخابات زود هنگام برگزار
اتاق نیوز - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به ادامه دیدارها بین سران احزاب گفت در صورت شکست تلاش ها برای تشکیل کابینه ائتلافی، انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از القدس العربی، رجب طیب اردوغان بعد از برگزاری نماز عید فطر در استانبول گفت: احمد داود اوغلو نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه به او گفته است که دیدارهایی را در زمینه تشکیل دولت ائتلافی برگزار کرده و قرار است دور دوم دیدارها نیز بعد از عید انجام گیرد و دیدگاه ها در مورد تشکیل دولت ائتلافی مشخص شود.

رئیس جمهوری ترکیه یادآور شد: سه حزب سیاسی جمهوریخواه خلق، حرکت ملی و دمکراتیک خلق ها نتایج دور اول گفتگوها با نخست وزیر را ارزیابی و نظر خود را در مورد تشکیل کابینه ائتلافی اعلام خواهند کرد. وی افزود: ما تلاش می کنیم ترکیه ای را بسازیم که در آن روابط برادرانه میان شهروندان ترک، کرد، آلبانیایی، گرجستانی و دیگر گروه ها برقرار باشد.

پیش از این نخست وزیر ترکیه درباره تشکیل دولت ائتلافی این کشور با توجه به پیشرفت مذاکرات با حزب جمهوریخواه خلق، ابراز امیدواری کرده بود.

احمد داود اوغلو اظهار داشت:‌ مذاکرات با هدف تشکیل دولت ائتلافی میان حزب حاکم عدالت و توسعه و حزب جمهوریخواه خلق که بزرگ ترین حزب مخالف در ترکیه محسوب می شود، پیشرفت هایی داشته است.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید