العبادی حمایت بیشتر جامعه جهانی برای مقابله با داعش را خواستار شد | اتاق خبر
کد خبر: 123648
تاریخ انتشار: 29 تیر 1394 - 20:32
اتاق نیوز - نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر لزوم وحدت در کشورش برای مقابله با چالش‌های پیش‌رو، از جامعه جهانی خواست تا برای مقابله با داعش از عراق حمایت بیشتری به عمل آو
اتاق نیوز - نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر لزوم وحدت در کشورش برای مقابله با چالش‌های پیش‌رو، از جامعه جهانی خواست تا برای مقابله با داعش از عراق حمایت بیشتری به عمل آورند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق که برای شرکت در مراسم تحویل گرفتن نخستین سری از جنگنده‌های f16 به همراه خالد العبیدی وزیر دفاع و انور حمد امین، فرمانده نیروی هوایی عراق به پایگاه هوایی بلد رفته بود در این مراسم تاکید کرد که این جنگنده‌ها در از بین بردن مراکز دشمن و آزادسازی وجب به وجب خاک عراق نقش خواهند داشت. وی ضمن درخواست از جامعه جهانی برای حمایت بیشتر از عراق بر اهمیت ممانعت از ورود تروریست‌ها به عراق و توقف قاچاق نفت و آثار باستانی توسط آن‌ها تاکید کرد. العبادی گفت: در زمانی که نیروهای ما به پیروزی‌های زیادی دست یافته‌اند دشمن بزدل دست به حمله علیه غیرنظامیان بی‌گناه می‌زند از جمله این حملات انفجار تروریستی در منطقه خان بنی سعد نینوا بود که موجب کشته شدن ده‌ها غیرنظامی شد اما ما با تلاش‌های اطلاعاتی خود توانستیم برخی از تروریست‌هایی را که دست به چنین حمله‌ای زدند بازداشت کنیم. این تروریست‌ها هرگز راه فراری از مجازات نخواهند داشت و چنین اقدام بزدلانه‌ای تنها بر عزم و اراده ما برای از بین بردن دشمن می افزاید. وی ضمن درخواست از تمامی گروه‌های سیاسی برای دور نگهداشتن نیروهای مسلح از اختلافات سیاسی تاکید کرد: ما با چالش‌های بزرگی روبرو هستیم و این چالش‌ها وحدت موضع و همبستگی برای کمک کردن به نیروهای امنیتی را می‌طلبد. العبادی ضمن اعلام آمادگی عراق برای همکاری با کشورهای مختلف جهان در زمینه اطلاعاتی گفت: داعش برای چندین عملیات علیه ما آماده شده بود اما تلاش اطلاعاتی و قهرمانان ما توانستند آنها را ناکام بگذارند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید