سفارت ایران در ایتالیا خبر داد؛ سفر وزیران خارجه و اقتصاد ایتالیا به تهران | اتاق خبر
کد خبر: 123657
تاریخ انتشار: 29 تیر 1394 - 22:02
اتاق نیوز - پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه و فدریکا گوییدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در راس هیاتی برای سفری دو روزه عازم تهران می‌شوند....
اتاق نیوز - پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه و فدریکا گوییدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا در راس هیاتی برای سفری دو روزه عازم تهران می‌شوند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از سفارت ایران در رم، خبر سفر جنتیلونی به تهران از طریق توییتر وی اعلام شد و زمان این سفر چهارم اوت آینده (13 مرداد) ذکر شده است. در همین راستا گفته می‌شود با امضای توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی راه بهبود روابط تجاری ایران و غرب گشوده شد و کشورهای غربی از جمله ایتالیا از فردای توافق در مسابقه ازسرگیری و بهبود روابط با تهران و به‌دست آوردن موقعیت‌های تجاری اقتصادی از دست رفته در سال‌های تحریم هستند. در این بین شرکت بیمه اعتباری ساچه ایتالیا نیز اعلام کرد که صادرات این کشور در چهار سال آینده به‌خاطر بازگشایی مرزهای ایران می تواند 3 میلیارد یورو افزایش پیدا کند. وزیر خارجه ایتالیا اخیرا نیز از تعهد کشورش جهت بهبود روابط با جمهوری اسلامی ایران در پی توافق در خصوص برنامه هسته‌ای خبر داد و گفت: ایتالیا دارای روابط تاریخی با ایران است و بی‌تردید دولت ما در هفته‌های آتی این روابط را با قدرت بهبود می‌بخشد. وزیر خارجه ایتالیا پیش‌تر نیز در پی اعلام نتایج جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای در وین، گفت: توافق هسته‌ای تاثیرات مثبتی در سطح جهان و در بحران‌های مختلف خواهد داشت. این توافق فرصت‌های جدید و مثبتی را برای ملت ایران و منطقه گشوده و یک مسیر عادی‌سازی روابط با جامعه بین‌المللی است که می‌تواند در ازسرگیری روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاثیر داشته باشد. او گفت: در ماه‌های آتی جهت تحکیم نتیجه توافق و تضمین به کشورهایی که این توافق را به‌طور منفی حس کرده‌اند، فعال می‌شویم. یقین دارم که این توافق تاثیرات مثبتی در سطح جهانی و در سطح منطقه، چه در تحول بحران‌های مختلف و چه برای مقابله با تهدیدات مشترک ناشی از افراطی‌گرایی خشونت‌آمیز تروریسم به دنبال دارد. فدریکا گوییدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز اخیرا ضمن ابراز خرسندی از توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 گفت: توافق با ایران برای ایتالیا به منزله امکان ظهور سیستم تجاری ما با تمام توان در بازاری بسیار مهم است که در حال حاضر حدود 80 میلیون مصرف کننده دارد. فن‌آوری و محصولات ایتالیایی هنوز در بازار ایران محبوب هستند و امیدوارم بتوان به زودی به یک مسیر همکاری دوجانبه رسید که ما را به سطوح گذشته و قبل از تحریم‌ها بازگرداند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید