موگرینی: توافق وین تحریم‌ها را لغو می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 123675
تاریخ انتشار: 30 تیر 1394 - 07:35
اتاق نیوز - مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی به نشست شورای امنیت درباره تصویب قطعنامه 2231 گفت: توافق وین با حمایت اتحادیه اروپا بر پایه برنامه جامع اقدام مشتر
اتاق نیوز - مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی به نشست شورای امنیت درباره تصویب قطعنامه 2231 گفت: توافق وین با حمایت اتحادیه اروپا بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک تحولی تاریخی است که وقتی اجرایی شود نقطه پایانی بر تلاش‌های شدید دیپلماتیک است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این پیام که از سوی نماینده اتحادیه اروپا قرائت شد افزود: توافق وین تضمین لازم را می‌دهد که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و تحریم‌ها را نیز لغو می‌کند این دستاورد مهم نیز ثابت می‌کند دیپلماسی صبورانه چقدر مهم است. او ادامه داد: اتحادیه اروپا به طور موثر در مذاکرات عمل کرد و توانست نقش خوبی در جهت تسهیل روند مذاکرات میانجی‌گری و رسیدن به روندی که در نهایت به قطعنامه 2231 منجر شد ایفا کند. موگرینی گفت: همه می‌خواستند توافق خوب داشته باشند نه یک توافق شتابزده از این رو بارها مذاکرات مورد تمدید قرار گرفت و هیچ کشوری نمی‌تواند به این خوبی این وظیفه و نقش را ایفا کند به نحوی که همه بتوانند به یک هدف مشترک دست یابند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید