لزوم شفاف‌تر شدن عملکرد مالی شهر تهران و حسابرسی‌های شهری | اتاق خبر
کد خبر: 124194
تاریخ انتشار: 31 تیر 1394 - 10:14
اتاق نیوز - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر لزوم شفاف‌تر شدن عملکرد مالی شهر تهران و حسابرسی‌های شهری گفت: در دوره اخیر مدیریت شهری و با تاکیدات شه...
اتاق نیوز - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر لزوم شفاف‌تر شدن عملکرد مالی شهر تهران و حسابرسی‌های شهری گفت: در دوره اخیر مدیریت شهری و با تاکیدات شهردار پایتخت، هم اکنون حسابرسی‌های شفاف سالانه در حال انجام است.
قدرت الله گودرزی با اعلام این مطلب افزود: در شهرداری تهران سالها حسابرسی شفاف مالی انجام نشده بود؛ اما خوشبختانه در دوره اخیر مدیریت شهری و با تاکیدات شهردار پایتخت، هم اکنون حسابرسی‌های شفاف سالانه در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه تهیه و انتشار گزارش‌های شفاف عملکرد مالی در سال‌های اخیر یکی از سیاست‌های اصولی مالی در شهرداری تهران است، تصریح کرد: معتقدیم هر اقدامی که موجب رفع ابهام ها از عملکرد مالی شهرداری شود باید با جدیت پیگیری شود. گودرزی با تاکید بر ضرورت روز آمد کردن سیستم های حسابرسی و ارایه آموزش های مستمر در این حوزه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز حسابرسی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری از سوی حسابرس مستقل مورد تأیید شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود که این اقدام سبب رفع ابهام‌ها از عملکرد مالی مدیریت شهری شده است. معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از هزینه کرد مازاد در بخش های مختلف شهردای گفت: در حال حاضر عملکرد بودجه مطابق با برنامه مالی یکی از ضرورت‌های نظام مالی شهرداری است که دقت و صحت در فعالیت ذیحسابان موجب شده تا امروز کمترین انحراف از برنامه را در عملکرد مالی شهرداری تهران داشته باشیم. بنا براعلام سایت شهرداری تهران، وی در پایان بر لزوم تعریف فرصت‌های جدید اقتصادی و سرمایه‌ای در شهر تهران اشاره کرد و افزود: لازم است هم در تحقق درآمدها و هم در نوع هزینه کردها دقت کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید