سیستم اطلاع رسانی جامع آنلاین و همراه اتاق اصناف ایران افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 124373
تاریخ انتشار: 31 تیر 1394 - 15:26
اتاق نیوز - مراسم افتتاح سیستم اطلاع رسانی جامع آنلاین و همراه اتاق اصناف ایران روز چهارشنبه با حضور رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و رئیس اتاق اصناف ایران ر
اتاق نیوز - مراسم افتتاح سیستم اطلاع رسانی جامع آنلاین و همراه اتاق اصناف ایران روز چهارشنبه با حضور رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و رئیس اتاق اصناف ایران رونمایی شد .
به گزارش اتاق نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در این مراسم در خصوص ضرورت این برنامه گفت: اتاق اصناف ایران با داشتن بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ اتحادیه و دهها هزار بنگاه صنفی نیاز به سامانه هوشمند و آنلاین دارند که بتوانند اطلاعات و دستورالعمل ها و آیین نامه ها را به اطلاع تمام واحدهای صنفی در سراسر کشور برساند. وی تصریح کرد: خیلی از بنگاههای صنفی از حداقل ها و قوانین و آیین نامه های صنفی بی اطلاع هستند و اشرافی نسبت به قانون مالیات ،قانون مشاغل و قانون کسب وکار ندارند و به همین دلیل در برخی از موارد این بی اطلاعی از قوانین موجب تعطیلی واحدهای صنفی می شود. فاضلی افزود: به طور کلی برنامه اندروید اتاق اصناف ایران آخرین اخبار را از وب سایت (سرور) دریافت می کند و در برنامه نمایش می دهد و کاربران می توانند اخبار عمومی وب سایت را به راحتی بر روی گوشی های هوشمند اندروید خود مطالعه کنند. وی افزود: طراحی برنامه کاملا کاربرپسند و ساده است و همچنین کاربران می توانند به سیستم وارد شوند تا اخبار تخصصی و اخبار غیر عمومی را مشاهده کنند. رئیس فراکیسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: موضوع اطلاع رسانی کار بسیار عالمانه ای است که از طرف اتاق اصناف صورت می گیرد و نیاز بود سالهای قبل این کار انجام شود. با توجه به اینکه شبکه بازار در صدا و سیما ایجاد شده است، اصناف نیز نیاز به نرم افزار دقیق اطلاع رسانی داشتند تا بتوانند اطلاعات مخصوص به حوزه اصناف را به طور دقیق و آنلاین دریافت کنند. وی افزود: با ایجاد این نرم افزار هر واحدصنفی که در دورترین نقاط کشور نیز قصد ورود به بازار کار را داشته باشد می تواند اطلاعات مورد نیازش را در این خصوص دریافت کند. به گزارش اتاق اصناف ایران، این سامانه برنامه اندروید توسط Android Studio و به زبان Java نوشته شده است و این برنامه, بر روی اندروید های بالاتر از نسخه ۴ (کیت کت) به راحتی نصب می شود و طراحی آن مطابق با استانداردهای Material Design است . و همچنین ماژول سمت سرور برنامه به زبان PHP است که در کنار سیستم WordPress نصب می شود و داده ها را از پایگاه داده دریافت, و پس از فشرده سازی, با روش POST ارسال می کند. داده های ارسالی از سرور به برنامه اندروید شامل تیتر خبر, متن خبر و تاریخ آن است . بر اساس این گزارش ، از قابلیت های این برنامه صفحه شروع (نمایش لوگو)، صفحه نمایش فهرست تمام خبرها، صفحه نمایش کامل خبر (تیتر, تاریخ, متن خبر)، صفحه ورود/خروج سیستم، صفحه درباره برنامه است . همچنین امکانات برنامه شامل نمایش تمام خبرها به صورت فهرست (تیتر و خلاصه خبر)، نمایش کامل خبر به صورت متن (تیتر, متن و تاریخ)، ورود و خروج به برنامه، بازگشایی خبر در سایت اصلی، نمایش اخبار عمومی برای همه کاربران، نمایش اخبار غیر عمومی برای کاربرانی که وارد شده اند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید