دریافت مالیات ارزش افزوده با کارتخوان صحت ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 124408
تاریخ انتشار: 31 تیر 1394 - 19:00
اتاق نیوز - معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور: دريافت ماليات بر ارزش افزوده از دستگاه هاي کارتخوان صحت ندارد....
اتاق نیوز - معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور: دريافت ماليات بر ارزش افزوده از دستگاه هاي کارتخوان صحت ندارد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، علیرضا طاری بخش با تکذيب شايعه دريافت ماليات بر ارزش افزوده از دستگاه هاي کارتخوان که اخيرا در شبکه هاي مجازي بازتاب گسترده اي داشته گفت: هيچ نوع ماليات وضع نمي شود مگر به موجب قانون. معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه اخيرا در شبکه هاي مجازي، موضوع دريافت ۹ درصد ماليات بر ارزش افزوده از تراکنش هاي بانکي دستگاه هاي کارتخوان در اختيار اصناف و کسبه، از ابتداي مردادماه، انتشار عمومي يافته، اين موضوع را از جمله شايعاتي دانست که معمولا در فضاهاي مجازي انتشار يافته و به سرعت گسترش مي يابند. طاری بخش با تکذيب اين موضوع عنوان کرد: کالاهاي مشمول ماليات بر ارزش افزوده دقيقا در قانون مشخص شده و پرداخت وجه کالا از طريق کارت هاي اعتباري يا دستگاه هاي POS بانکي به هيچ وجه موجب تعلق ماليات نخواهد بود. وی گفت: براساس اصل ۵۱ قانون اساسي، هيچ نوع ماليات وضع نمي شود مگر به موجب قانون و موارد معافيت و بخشودگي و تخفيف مالياتي نيز به موجب قانون مشخص مي شود. با توجه به حکم صريح قانونگذار در قانون اساسي حذف معافيت يا شمول ماليات مستلزم وضع قانون جديد است که تاکنون هيچگونه تغييري در اين خصوص ايجاد نشده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید