سیاست های صنعتی افزایش اشتغال به موازات هم اجرا شود | اتاق خبر
کد خبر: 124490
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1394 - 10:02
اتاق نیوز - دبیرکل خانه صنعت ، معدن و تجارت تهران در گفت و گویی با اتاق نیوز نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی دولت واکنش نشان داد و راهکارهای خود را نیز در این زمینه ارائه ک
اتاق نیوز - دبیرکل خانه صنعت ، معدن و تجارت تهران در گفت و گویی با اتاق نیوز نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی دولت واکنش نشان داد و راهکارهای خود را نیز در این زمینه ارائه کرد.
نوبخت سخنگوی دولت، در آخرین نشست هفتگی خود درباره پول های بلوکه شده اعلام داشته است بخشی از این پول ها صرف وارد کردن منابع خارجی به صورت سرمایه گذاری می شود. ابوالحسن خلیلی در رابطه با این اظهارات اعلام کرد صرف پول به عنوان خرید مواد اولیه می تواند یکی از اقدامات برای بهبود صنعت و اشتعال زایی باشد اما به تنهایی کافی نیست . وی همچنین پیشنهاد داد می توان بخشی از این پول های آزاده شده را در راه به دست آوردن اعتبارات بانکی برای ورود ماشین آلات سرمایه گذاری کرد. این فعال اقتصادی در ادامه خاطرنشان کرد حتی این امکان وجود دارد تا از این پول ها در جهت مشارکت های خارجی برای زیرساخت های عمرانی، حمل و نقل و جاده ای بهره برداری کرد. خلیلی تاکید داشت تمام این اقدامات باید در کنار هم باشند تا صنعت و اشتغال زایی بالا برود. پیش از این رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد در صورتی که پول های بلوکه شده وارد ایران شود، بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری ها در صنایع مختلف باعث افزایش تولید و اشتغال می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید