پاسخ وزارت بهداشت به درخواست‌های غیرمنطقی برای تاسیس داروخانه | اتاق خبر
کد خبر: 124746
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1394 - 12:08
اتاق نیوز - رئیس سازمان غذا و دارو درباره تاسیس داروخانه‌های جدید با بیان اینکه در این مورد تقاضاهای غیرمنطقی زیادی وجود دارد، گفت: بدون حساب و کتاب نمی‌توان مجوز دا...
اتاق نیوز - رئیس سازمان غذا و دارو درباره تاسیس داروخانه‌های جدید با بیان اینکه در این مورد تقاضاهای غیرمنطقی زیادی وجود دارد، گفت: بدون حساب و کتاب نمی‌توان مجوز داروخانه جدید صادر کرد.
دکتر رسول دیناروند گفت: درباره تاسیس داروخانه‌های جدید تقاضاهای غیرمنطقی زیادی وجود دارد که شاید بیشتر آنها نیز از روی ناآگاهی باشد. واقعیت این است که شخصیت‌های حقوقی و حقیقی بسیاری طی مدت‌های طولانی در نوبت قرار می‌گیرند تا بنا بر امتیاز خود صاحب این مجوز شوند لذا همواره بخشی از زمان ما صرف توجیه افراد متقاضی تاسیس داروخانه‌های جدید که بی‌نوبت هم هستند، می‌شود. وی افزود: همانطور که نمی‌توان بدون نوبت از یک نانوایی محلی، نان تهیه کرد، پس بدون نوبت و بدون حساب و کتاب هم نمی‌توان مجوز تاسیس داروخانه صادر کرد. دیناروند با بیان اینکه اگر بحث امتیاز مطرح شود تا حدود زیادی جلوی این خواسته‌ها گرفته می‌شود و دیگر تفاوتی نمی‌کند که مثلا هلال احمر خواهان داروخانه جدید بوده یا یکی از دانشگاه‌ها یا حتی شخصی خاص، تصریح کرد: اگر بتوانیم کمیته‌ای تشکیل دهیم و بر اساس اجماعی که در آنها بوجود می‌آید، جلوی اینگونه تقاضاهای غیرمنطقی را بگیریم، کار بزرگی انجام داده‌ایم. وی همچنین با ارائه نظر خود در این باره خاطر نشان کرد: هیچ ایرادی ندارد که مسئولیت امتیاز دهی، بررسی و محاسبه امتیاز، بیرون از سازمان و توسط نظام پزشکی یا مثلا انجمن دارو سازان انجام شود و فقط پردازش و بررسی اطلاعات و همینطور صدور مجوز را سازمان غذا و دارو انجام دهد. بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو؛ رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تاسیس داروخانه‌های جدید ناگزیر از مدیریت است، ادامه داد: اگر دانشگاهی هم بر اساس ضرورت به تعدادی داروخانه جدید نیاز پیدا کرد، بصورت موقت یکی دوساله مجوز می‌دهیم و مدیریتش می‌کنیم، لذا اگر مجوزها خارج از ضوابط صادر شود، معیارها در هم می‌آمیزد و مشکلاتی ایجاد می‌شود که خود نیازمند زمان زیادی برای برطرف کردن خواهند بود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید