مرد کینه‌ای، آبروی نامزد سابقش را بُرد | اتاق خبر
کد خبر: 124848
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1394 - 15:13
اتاق نیوز - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی که با درج تصاویر خصوصی و خانوادگی در یکی از شبکه های اجتماعی موجبات هتک حیثیت و آبروریزی ...
اتاق نیوز - رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی که با درج تصاویر خصوصی و خانوادگی در یکی از شبکه های اجتماعی موجبات هتک حیثیت و آبروریزی شاکی را فراهم کرده بود، خبر داد.
سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی در این باره گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با ایجاد پروفایلی در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی و درج تصاویر شخصی و خانوادگی وی موجب هتک حیثیت و آبروریزی او شده، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: کارشناسان این پلیس با انجام تحقیقات و جستجو در فضای سایبر و جمع آوری ادله جرم، عامل راه اندازی پروفایل مذکور را شناسایی و دستگیر کردند. بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان با بیان اینکه متهم که نامزد سابق شاکی بوده و به دلیل اختلاف بین آنها و برهم خوردن رابطه بینشان اقدام به انجام این عمل مجرمانه کرده بود، گفت: وی در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد. مرتضوی اضافه کرد: توجه به هشدارهای پلیس سایبری عامل مهمی در پیشگیری از وقوع اینگونه جرایم است؛ زیرا مجرمان هتک حیثیت، اکثر قربانیان خود را به دلیل عدم آگاهی طعمه و قرار دادن تصاویر شخصی در این فضا به دام می اندازند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید