آغاز صادرات ریلی سیمان از ایران | اتاق خبر
کد خبر: 124899
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1394 - 21:32
اتاق نیوز - مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن گفت: طبق قرارداد منعقد شده میان راه‌آهن‌های دو کشور ایران و تاجیکستان، محموله 8 هزار تنی سیمان برای اولین بار در تار...
اتاق نیوز - مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن گفت: طبق قرارداد منعقد شده میان راه‌آهن‌های دو کشور ایران و تاجیکستان، محموله 8 هزار تنی سیمان برای اولین بار در تاریخ راه‌‌آهن، روز یکم مرداد سال جاری ایستگاه تربت را به مقصد تاجیکستان ترک کرد.

مرتضی احمدی اظهار داشت: در راستای گسترش مبادلات و تعاملات حمل و نقل بین‌المللی با کشورهای آسیای میانه (‌CIS) ‌جلسات متعددی برگزار شد که تنظیم قرارداد‌ بین راه‌آهن تاجیکستان و شرکت راه‌‌آهن ایران، یکی از نتایج این مذاکرات بود‌.

وی ادامه داد: این ‌قرارداد به دنبال درخواست راه‌آهن تاجیکستان برای اجرای پروژه‌های راه‌سازی و ساختمانی در این کشور منعقد شد.

احمدی افزود: براساس مفاد این قرارداد اولین محموله سیمان صادراتی در قالب 15 واگن مسقف از ایران (‌کارخانه سیمان زاوه توس) به مقصد تاجیکستان اعزام شد.

مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن با اعلام ادامه دار بودن این فرآیند بیان کرد: این قرارداد به منظور مهیا شدن زمینه‌های ارتباطی مناسب و بر اساس نتایج حاصل از نشست‌های مستمر، اتخاذ سیاست مشتری‌مداری و ایجاد اعتماد و همکاری‌ها با راه‌آهن‌های کشورهای همسایه منعقد شده است.

‌احمدی تأکید کرد: گسترش همکاری‌ها بین بخش‌های بازرگانی راه‌آهن‌های منطقه از جمله برنامه‌های راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برای توسعه ترانزیت و صادرات کالاهای ایرانی از طریق راه‌آهن است.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید