کاخ سفید در حال تدوین طرحی جدید برای بستن گوآنتانامو است | اتاق خبر
کد خبر: 124967
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1394 - 09:18
اتاق نیوز - مشاور ارشد ضدتروریستی دولت اوباما گفت، کاخ سفید تلاش‌های جدیدی را به منظور تعطیلی زندان جنجالی گوآنتانامو انجام می‌دهد چراکه دولت مجبور است سالانه سه م
اتاق نیوز - مشاور ارشد ضدتروریستی دولت اوباما گفت، کاخ سفید تلاش‌های جدیدی را به منظور تعطیلی زندان جنجالی گوآنتانامو انجام می‌دهد چراکه دولت مجبور است سالانه سه میلیون دلار صرف هر زندانی کند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، "لیزا موناکو" مشاور ارشد ضدتروریستی باراک اوباما در کنفرانس امنیتی آسپن (Aspen) گفت، کاخ سفید در حال تدوین طرحی برای بستن گوآنتانامو است و به زودی به سناتور جان مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ارائه می‌شود. از جمله جزئیات این طرح، افزایش سرعت انتقال 52 زندانی است که مجاز به انتقال به سایر کشورها هستند. علاوه بر این طرح انتقال سایر زندانیان به زندان‌های ایالات متحده و یا زندان‌های نظامی در دست است که زندانیان در مقابل کمیته‌های نظامی محاکمه می‌شوند. لیزا موناکو درباره انتقال زندانیان به کشورهای دیگر گفت: این بدین معناست که در را باز کنیم و بگوییم هر که می‌خواهد به هر کشوری برود، آزاد است. این روند، پروتکل امنیتی سختگیرانه‌ای دارد که درباره هر فردی اجرا می‌شود. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا طرح‌های بستن گوآنتانامو را در روزهای آغازین فعالیتش به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا ارائه کرده بود اما مرتباً کنگره با آن مخالفت می‌کرد و آنها طبق قانون وی را از انتقال هر زندانی به آمریکا منع می‌کردند. حتی هم‌اکنون نیز جمهوری‌خواهان به شدت با این اقدام مخالفند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید