اعلام حمایت اتحادیه اروپا از تحرکات اخیر ترکیه در عراق و سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 125081
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1394 - 12:55
اتاق نیوز - مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد اتحادیه اروپا از تلاش‌های آنکارا در "مبارزه با داعش و اشکال مختلف تروریسم" ا...
اتاق نیوز - مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد اتحادیه اروپا از تلاش‌های آنکارا در "مبارزه با داعش و اشکال مختلف تروریسم" ادامه می‌دهد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از سایت اینترنتی المحیط، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در خصوص تحولات اخیر منطقه با وی گفت‌وگو کرد. موگرینی در این تماس بر اهمیت اجرای طرح صلح داخلی که آنکارا آن را برای پایان دادن به تروریسم و دستیابی به راه حل ریشه‌ای برای مساله کردها مطرح کرده بود تاکید کرد. وی گفت: گروه‌های تروریستی نباید روند صلح داخلی را به چالش بکشانند و باید آتش بس میان کردها و ترکیه حفظ شود. این مقام اتحادیه اروپا اجتناب از هرگونه اقدامی که روند صلح داخلی و آتش بس کردها با ترکیه را در معرض خطر قرار دهد را خواستار شد و گفت که دولت ترکیه روند سیاسی را به جریان انداخت که تنها راه برای دستیابی به راه حل همیشگی برای این مشکل به شمار می‌آید. موگرینی در پایان به تحرکات اخیر ترکیه در عراق و سوریه تاکید کرد که اتحادیه اروپا به حمایت از دولت ترکیه و اقداماتش برای "تحقق ثبات" و "مبارزه با تروریسم" در این کشور ادامه می‌دهد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید