آیفون بعدی چه شکلی است؟ + تصاویر | اتاق خبر
کد خبر: 125362
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1394 - 11:01
اتاق نیوز - گفته می‌شود در ماه سپتامبر سال میلادی جاری، اپل قرار است نسل بعدی آیفون خود را رونمایی کند. بسیاری از کارشناسان در مورد خصوصیات این آیفون بحث و گفت‌وگو و
اتاق نیوز - گفته می‌شود در ماه سپتامبر سال میلادی جاری، اپل قرار است نسل بعدی آیفون خود را رونمایی کند. بسیاری از کارشناسان در مورد خصوصیات این آیفون بحث و گفت‌وگو و بسیاری نیز در مورد طراحی آن اظهارنظر کرده‌اند. شاید این طرح‌های مفهومی بتواند مشخص کند که آیفون بعدی چه شکلی خواهد بود.
در ادامه مطلب «تابناک» آمده است: از هم‌اکنون طرح‌های مفهومی زیادی در خصوص آیفون بعدی منتشر شده است. البته هنوز مشخص نیست نسل بعدی آیفون که قرار است در ماه سپتامبر رونمایی شود، نام آیفون 7 را به همراه خواهد داشت یا خیر. اما هرچه هست این هوشمند در آن حد جذابیت دارد که این طرح‌های مفهومی با توجه به برخی شایعات در مورد طراحی آن قضاوت کنند. «آنتونیو د روسا» طراح ایتالیایی طرحی مفهومی از آیفون ارائه کرده است که با دکمه تاریخی Home خداحافظی کرده و به جای آن یک چرخ دیجیتال را از ساعت هوشمند به عاریت گرفته است:
«فدریکو سیکارس» از طرح اصلی آیفون 6 الهام گرفته است؛ البته با یک صفحه نمایش تخت لبه به لبه و انحنا در قاب پشتی. موضوعی که البته در برخی حدس و گمان‌ها نیز در خصوص طراحی آیفون بعدی لحاظ شده:
طرح مفهومی «گریشا سرووا» از طراحی کلاسیک آیفون بهره گرفته بدون دکمه Home و استفاده از دکمه Power در قسمت فوقانی همانند سابق. این دکمه البته به جای سنسور Touch ID نیز عمل می‌کند:
«حسن کایماک» طرحی از آیفون 7 ارائه کرده است که می‌توان آن را iPhone Edge نام گذاشت. طرحی که از گوشی هوشمند سامسونگ به عاریت گرفته شده و البته بعید به نظر می‌رسد که چندان مورد توجه و دلخواه جانی آیو باشد:
همچنین طرح مفهومی «جان ویلم» الهام گرفته از لبه‌های تیز آیفون 4 و 5 است که البته طراحی خارجی با استفاده از آلیاژ صنعتی است:
طرح دیگری که توسط «اسکاویدز» رندر شده نیز بازگشت به لبه‌های تیز و البته تنوع رنگی متفاوت در سه رنگ براق را نشان می‌دهد. موضوعی که در آیفون 5s و آیپاد با آن مواجه هستیم:
طرح ارائه شده توسط «سانان یوگاراسا» بسیار شبیه به طراحی فعلی آیفون 6 است، با این تفاوت که در اینجا باریک‌تر و صیقلی‌تر کشیده شده است:
یکی از طرح‌های عجیب و غریب برای آیفون آینده طرحی است که دو طراح با نام‌های «نیکولای لام» و «ماتیو جیانی» برای آیفون 6 عرضه کرده بودند. هدف اصلی این طرح استفاده از فضای بیشتر بر روی صفحه نمایش با کاربست یک صفحه نمایش خمیده و نهایت بهره‌گیری از لبه‌ها است:
این طرح ارائه شده توسط «مارتین هاژک» طرح فعلی آیفون را با یک صفحه نمایش تماما لبه به لبه نشان می‌دهد:
و اما یکی از زیباترین طراحی‌های مفهومی برای آیفون آینده متعلق به «جوزف فاراهی» است که طراحی فعلی آیفون را 0.8 میلیمتر باریک‌تر کرده و در آن از آلومینیوم تخت براق در لبه‌ها و قاب پشت استفاده شده است:
البته که همه اینها طرح‌هایی مفهومی است و هیچ کدا‌ طراحی نهایی آیفون آینده نیستند. هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که در ذهن «جانی آیو» طراح چیره‌دست اپل چه می‌گذرد و آیفون آینده به چه شکل خواهد بود، اما این طرح‌های مفهومی حداقل می‌تواند ایده‌هایی در مورد آینده آیفون به دست دهد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید