حمایت وزیر بهداشت از جراح ممسنی و درخواست از قوه‌ قضاییه | اتاق خبر
کد خبر: 125686
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1394 - 10:19
اتاق نیوز - در پی بازداشت غیراصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان نورآبادممسنی در حین انجام وظیفه و ارائه خدمت پزشکی، وزیر بهداشت در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خو
اتاق نیوز - در پی بازداشت غیراصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان نورآبادممسنی در حین انجام وظیفه و ارائه خدمت پزشکی، وزیر بهداشت در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی با خاطیان این اقدام شد و نامه‌ای را نیز در این خصوص خطاب به رئیس قوه قضائیه ارسال کرد.
در پی بازداشت غیراصولی یکی از جراحان عمومی در بیمارستان نورآباد ممسنی در حین انجام وظیفه و ارائه خدمت پزشکی، وزیر بهداشت در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس محترم قوه قضائیه خواهان رسیدگی به موضوع شد. وزیر بهداشت علاوه بر گفت‌وگوی تلفنی، طی نامه‌ای ضمن تشکر از توجه ایشان به حوزه سلامت، با ابراز تاسف از برخورد غیر حرفه‌ای مقام قضایی که با ادعای اجرای قانون اقدام به دستگیری غیرقانونی پزشک جراح کرده بود، این اقدام را خلاف قانون برشمرده و خواهان برخورد جدی قضایی با مامور خاطی شد. هاشمی تاکید کرد: مامور خاطی به منظور اجرای انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد بیمارستان شده و حین انجام ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار ضمن ممانعت از ادامه انجام فعالیت پزشک در جهت مداوای بیمار، اقدام به دستگیری همکار خانم جراح عمومی نموده است. بنابر اعلام وب‌دا، وزیربهداشت ادامه داد: این در حالیست که پزشک جراح تنها بر اساس رسالت حرفه‌ای خود در برابر اقدام غیر حرفه‌ای و غیراخلاقی مامور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی‌احترامی قرار گرفت. هاشمی یادآور شد: این پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره و چندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار بسیا بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است. شایان ذکر است، درپی وقوع این اتفاق همچنین وزیر بهداشت طی مکاتبه‌ای خواهان پیگیری قضایی و برخورد جدی با مامور خاطی و جلوگیری از تکرار چنین مواردی در جهت رفع نگرانی از جامعه پزشکی و خدمت گیرندگان مراکز درمانی شده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید