خرید هواپیما با اقساط ۱۵ ساله | اتاق خبر
کد خبر: 125841
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1394 - 20:00
اتاق نیوز - با رفع تحریم‌‌ها این امکان فراهم می‌شود که در راستای جوان‌سازی ناوگان، ایرلاین‌های ایرانی برای خرید هواپیماهای جدید بین 10 تا 15 درصد از مبلغ کل هواپیما...
اتاق نیوز - با رفع تحریم‌‌ها این امکان فراهم می‌شود که در راستای جوان‌سازی ناوگان، ایرلاین‌های ایرانی برای خرید هواپیماهای جدید بین 10 تا 15 درصد از مبلغ کل هواپیما را به صورت نقد و باقی مانده در اقساط 10 تا 15 ساله با سود مشخص سالانه پرداخت کنند‌.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمد خداکرمی اظهار داشت: در هر دو اعلامیه توافقات 1+5 (لوزان و وین)، موضوع‌های مربوط به امور هوانوردی در متن مذاکرات طرفین پیش‌بینی شده و برای رفع تحریم ها در این حوزه از فعالیت ها نیز تصمیمات خاصی اتخاذ شده است. وی‌ اظهار داشت: در توافق لوزان اقدامات کشورهای گروه 5+1 در قبال ایران در دو گام متصور شد که به طور مشخص در حوزه هوانوردی، در گام اول؛ صدور گواهی عرضه و نصب قطعات یدکی برای ایمنی پرواز هواپیماهای غیر نظامی ایران و خدمات مرتبط و همچنین صدور گواهی بازرسی های مرتبط با ایمنی و تعمیرات در ایران و خدمات مرتبط، پیش بینی شد. سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در گام دوم که دارای دوره زمانی بلند مدت است نیز بطور کلی رفع همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم های چند جانبه را در بر داشته که ایجاد دسترسی به حوزه های تجاری، فن آوری، مالی و انرژی را نیز برای ایران به دنبال خواهد داشت و موضوع رفع تحریم برای شرکتهای ایرانی پیش بینی شده است. خداکرمی افزود: ‌در این توافقنامه به طور مشخص به حوزه هوانوردی پرداخته شد و دسترسی به فرودگاه‌های اتحادیه اروپا برای ناوگان هوایی باری ایرانی میسر و شرکت های سازنده هواپیما در آمریکا به نحو مشخص در پیوست های مربوطه، اجازه فروش هواپیمای‌های مسافری و قطعات و خدمات مربوطه به ایران را داشته و اشخاص آمریکایی اجازه مشارکت با ایران را خواهند داشت‌. وی ‌گفت: ‌رویکردهای جدید بین المللی در قبال افراد و شرکت‌های ایرانی، فصل جدیدی در پویایی و به روز کردن ناوگان و تجهیزات مورد نیاز صنعت هوانوردی کشورمان ایجاد خواهد کرد. سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری افزود: با خرید مستقیم انواع هواپیماهای مسافربری از کوتاه برد گرفته تا بلند‌برد به همراه قطعات آن در بازارهای جهانی توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، امکان خرید ارزانتر ناوگان میسر خواهد شد، همچنین برای حفظ و ارتقای ایمنی، می‌توان از تسهیلات، نشریات و خدمات پس از فروش کارخانه های سازنده هواپیما نیز بهره مند شد. خداکرمی ادامه داد: همچنین موضوع جوان تر کردن ناوگان هوایی کشور نیز محقق خواهد شد، این امکان نیز ایجاد می‌شود که شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برای خرید هواپیماهای جدید بین 10 تا 15 درصد از مبلغ کل هواپیما را به صورت نقد و  مبلغ باقی مانده را طی اقساط 10 تا 15 ساله با یک سود مشخص سالانه پرداخت کنند‌. وی افزود: دسترسی به فرودگاه‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای هواپیماهای باری ایرانی که با توجه به حجم زیاد بار در منطقه، در دراز مدت می‌تواند موضوع ایجاد هاب بار هوایی از منطقه به اروپا را در فرودگاه‌های ایران ‌رقم بزند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید