کوتاه آمدن اوباما از برکناری اسد و تلاش واشنگتن برای حل سیاسی بحران | اتاق خبر
کد خبر: 125858
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1394 - 22:32
اتاق نیوز - پایگاه عبری زبان واللا مدعی شده که باراک اوباما تماس‌هایی را با مقامات روسیه درباره حل بحران سوریه گرفته است که بر ابقای بشار اسد در قدرت استوار است....
اتاق نیوز - پایگاه عبری زبان واللا مدعی شده که باراک اوباما تماس‌هایی را با مقامات روسیه درباره حل بحران سوریه گرفته است که بر ابقای بشار اسد در قدرت استوار است.
به گزارش اتاق نیوز این پایگاه اسرائیلی در گزارشی درخصوص آینده اوضاع در سوریه پس از توافق هسته‌ای ایران و غرب آورده است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در حال حاضر فهمیده است که بقای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در قدرت بهترین گزینه‌ در شرایط کنونی در سوریه است چراکه درصورت کنار رفتن اسد گروه‌های تندرو سنی که تمامی منطقه را تهدید می‌کنند، جای وی را می‌گیرند. این پایگاه اینترنتی اعلام کرد که اوباما از طریق معاونان خود تماس‌هایی را با مقامات روسیه برای حل بحران سوریه برقرار کرده است که ابقای بشار اسد در قدرت را نیز دربر داشته باشد، و تصمیم‌گیرندگان در اسرائیل نیز با نظر و اقدامات روسیه و آمریکا در این باره موافقند. ایلی فوده، شرق شناس اسرائیلی در این باره می‌گوید: به رغم خطرات بالا رفتن جایگاه ایران پس از توافق هسته‌ای، محافل سیاسی در جهان درک کرده‌اند که افتادن سوریه به دست محور شیعی بهتر از افتادن آن به دست تندروهای سنی است. وی در مقاله‌ای که اخیرا در روزنامه اسرائیل الیوم چاپ شده می‌گوید که مواضع غرب در قبال سوریه کاملا با مواضع عربستان و ترکیه که به هر بهایی خواهان برکناری اسد هستند، متضاد است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید