بیمه‌ها به تعهدات خود در زمینه پیوند عمل نکردند | اتاق خبر
کد خبر: 126610
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1394 - 14:55
اتاق نیوز - وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه پیوند عضو در کشور، گفت: باید تصمیم‌هایی گرفت تا واحدهای فراهم‌آوری، بخش‌ها، تجهیزات، نیروی انسانی و همچنی...
اتاق نیوز - وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه پیوند عضو در کشور، گفت: باید تصمیم‌هایی گرفت تا واحدهای فراهم‌آوری، بخش‌ها، تجهیزات، نیروی انسانی و همچنین تعرفه‌های مربوط به آن در حوزه پیوند عضو به موازات هم گسترش یابند.
دکتر سید حسن هاشمی در پنجمین جلسه شورای عالی پیوند با بیان اینکه باید در کشور زیر ساخت‌های پیوند عضو را فراهم کرد، افزود: انتظار نداریم که تا دو سال آینده تمام اقدامات انجام شود و به نتیجه رسد، بلکه انتظار داریم تا 10 سال آینده ایران از نظر پیوند عضو سیمای متفاوتی نسبت به وضعیت موجود داشته باشد. وزیر بهداشت گفت: در دانشگاه‌ها باید اعتبارات و نیز افراد متخصص مرتبط با پیوند حضور داشته باشند. بنابراین ایجاد سازمان برای پیوند اعضا یا تقویت اداره پیوند اعضای وزارت بهداشت ضروری به نظر می‌رسد. هاشمی با اشاره به عدم وجود شورای عالی پیوند در سال‌های گذشته افزود: در دولت یازدهم این شورا تشکیل شد و تصمیمات جهادی و بزرگی را گرفت، اما هنوز مشکلات زیادی وجود دارد که اطمینان دارم با توجه به همت و دلسوزی اعضای شورا این کاستی‌ها برطرف خواهد شد. وزیر بهداشت با گلایه از بیمه‌های تامین اجتماعی و سلامت ایرانیان در خصوص عدم انجام تعهد به قول‌هایی که در جلسه گذشته شورای عالی پیوند داده بودند، گفت: بیمه‌ها متعهد شدند که هزینه‌های مربوط به دارو، تجهیزات، هتلینگ و آزمایشات بخش پیوند عضو را پرداخت کنند، اما متاسفانه این اقدام صورت نگرفت. بنابر اعلام وب‌دا، هاشمی در خصوص اعضای شورای عالی پیوند گفت: شما خودتان را وقف این امر انسان دوستانه و خیرخواهانه کرده‌اید و بعید است که چنین نسلی دوباره تکرار شوند. وی لازمه رشد و پیشرفت حوزه پیوند عضو را تربیت نیروی انسانی متخصص دانست و گفت: برای تربیت نیروی انسانی باید جذابیت‌های لازم را ایجاد کرد و اینکه به عنوان نمونه 10 نفر در کشور توانایی پیوند قلب را داشته باشند کافی نیست.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید