بهترین‌های دفاع هوایی جهان در روسیه به رقابت می‌پردازند | اتاق خبر
کد خبر: 126996
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1394 - 08:30
اتاق نیوز - کشورهای سرآمد در دفاع هوایی به مدت دو هفته برای سنجش قدرت دفاع هوایی خود در روسیه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند....
اتاق نیوز - کشورهای سرآمد در دفاع هوایی به مدت دو هفته برای سنجش قدرت دفاع هوایی خود در روسیه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بیش از صد نیروی نظامی از 6 کشور جهان در رزمایش ارتش امسال در هماورد هوایی دفاعی شرکت می‌کنند.

به نوشته اسپونیک، این هماورد نظامی در منطقه کراسنودار روسیه برگزار می‌شود و تیم‌های نظامی از کشورهای روسیه، چین، پاکستان، ونزوئلا، بلاروس و مصر در این نبرد شرکت می‌کنند. به غیر از چین همه این تیم‌ها از تجهیزات نظامی روسی استفاده می‌کنند.

هر یک از تیم‌های شرکت کننده می‌بایست دو موشک هدایت‌شونده را با استفاده از از تسلیحات قابل حمل «جی‌پی‌اچ‌آر سام» نابود کنند. همچنین نیروهای نظامی می‌بایست مهارت رانندگی صحرایی خود را به نمایش بگذارند.

آنطور که گزارش شده بیش از 50 قطعه تجهیزات نظامی در طول این هماورد استفاده می‌شود. «ژنرال الکساندر لئونوف» فرمانده روسی تیم دفاع هوایی گفت که هیچ یک از مهمات نظامی پیشگام در روسیه برای این هماورد استفاده نمی‌شوند.

نمایندگانی از کشورهای ایران، ویتنام، میانمار و ترکمنستان نیز در این رویداد به عنوان ناظر حضور خواهند داشت. ژنرال لئونوف اظهار امیدواری کرد این کشورها در هماورد سال آینده میلادی حضور خواهند داشت.

این هماورد نظامی مجموعه‌ای رقابت‌های مختلف است که وزارت دفاع روسیه متولی آن بوده و در 10 منطقه مختلف در روسیه از تاریخ یکم آگوست تا 15 آگوست برگزار می‌شود.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید