هلال احمر به عرصه "سلامت جنسی" و "سلامت خانواده" وارد شد | اتاق خبر
کد خبر: 127139
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1394 - 14:11
اتاق نیوز - مدیرعامل مجتمع دارویی - درمانی هلال احمر ایران با اعلام راه‌اندازی پلی‌کلینیک سلامت خانواده و کلینیک سلامت جنسی در این مجتمع، گفت: افزایش آگاهی‌های ارت
اتاق نیوز - مدیرعامل مجتمع دارویی - درمانی هلال احمر ایران با اعلام راه‌اندازی پلی‌کلینیک سلامت خانواده و کلینیک سلامت جنسی در این مجتمع، گفت: افزایش آگاهی‌های ارتباطی زوجین و برقراری روابط سالم و ایمن قبل و بعد از ازدواج از اهداف راه‌اندازی این پلی‌کلینیک است.
دکتر مسعود حبیبی با اشاره به این که مشاوره و درمان بیماران و زوج‌های دارای مشکلات زناشویی در پلی‌کلینیک سلامت خانواده و کلینیک سلامت جنسی ارائه می‌شود، افزود: این مرکز با تشکیل کلاس‌ها و آموزش‌های لازم در این زمینه به بالابردن آگاهی‌های ارتباطی زوجین و برقراری روابط سالم و ایمن قبل و بعد از ازدواج کمک می‌کند. وی با اشاره به اهمیت سلامت خانواده به‌ عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی، عنوان کرد: برای پایداری و نشاط زندگی مشترک باید در مقوله سلامت جنسی نگاه متفاوتی ایجاد کرد و لذا ضروری است تا با بسترسازی فرهنگی، زوجین را نسبت به این مسأله مهم حساس کرد. مدیرعامل مجتمع‌ دارویی- درمانی هلال ایران با اشاره به این که با فرهنگ‌سازی در این زمینه، مراجعه جوانان برای درمان و مشاوره و حتی آموزش مهارت‌های زناشویی به امری کاملا طبیعی تبدیل خواهد شد، عنوان کرد: بسیاری از اختلالات جنسی که ریشه فیزیولوژیکی و روانی دارد، مانند بسیاری از اختلالات و بیماری‌های عمومی کاملا قابل درمان و پیشگیری ‌است. بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به اینکه کلینیک سلامت جنسی در قالب پلی‌کلینیک خانواده مجتمع دارویی- درمانی هلال ایران راه‌اندازی خواهد شد، اظهار کرد: بر این اساس برای درمان اختلالات و مشکلات جنسی با حضور مختصصان و کارشناسان پزشکی در زمینه‌های اورولوژی، زنان و مامایی، روانپزشکان و روانشناسان در قالب یک جفت کلینیک اقدامات لازم انجام خواهد شد. به گفته حبیبی علاوه بر مباحث درمانی اختلالات جنسی در این مرکز نسبت به آموزش توانمندسازی و مهارت‌یابی از طریق برگزاری جلسات گروهی و کارگاه آموزشی نیز اقدام می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید