اردوغان: هر کاری لازم باشد برای مقابله با پ.ک.ک انجام می‌دهیم | اتاق خبر
کد خبر: 127253
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1394 - 09:46
اتاق نیوز - رئیس جمهوری ترکیه متعهد شد تا هرآنچه لازم باشد در مبارزه علیه شبه‌نظامیان پ.ک.ک به کار گیرد؛ با این حال هیچ چشم‌انداز روشنی برای خاتمه دو هفته خشونت‌ها د
اتاق نیوز - رئیس جمهوری ترکیه متعهد شد تا هرآنچه لازم باشد در مبارزه علیه شبه‌نظامیان پ.ک.ک به کار گیرد؛ با این حال هیچ چشم‌انداز روشنی برای خاتمه دو هفته خشونت‌ها دیده نمی‌شود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت آنکارا همچنان مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه و مواضع شبه نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در شمال عراق را بمباران می‌کند اما تاکنون حملات علیه پ.ک.ک بسیار شدید بوده است. در همین حال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در جمع خبرنگاران گفت: مقام‌های کرد در شمال عراق باید در اقداماتی در راستای هدف گرفتن مواضع پ.ک.ک در آنجا همکاری کنند. وی گفت: اگر آنها این کار را نکنند، ترکیه هر کاری لازم باشد برای دفاع از خود انجام می‌دهد. اگرچه حملات روزانه پ.ک.ک به نیروهای امنیتی ترکیه به تلافی حملات هوایی شدت یافته است اما اردوغان بازگشت به دهه 1990 را که زمان اوج فعالیت جدایی طلبان کردها بود، تکذیب کرد. اردوغان افزود: من این را باور ندارم. شاید آن دسته از کسانی که این را می‌گویند، می‌خواهند به دهه 90 بازگردیم. روزنامه حریت گزارش داد که 10 جنگنده اف- 16 ترکیه عصر دوشنبه در یک عملیات سه ساعته مواضع پ.ک.ک در شمال عراق از حمله در کوهستان قنیل را بمباران کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید