کشف سرنخ‌هایی درباره اتباع ناپدید شده جمهوری‌چک در لبنان | اتاق خبر
کد خبر: 128043
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1394 - 10:57
اتاق نیوز - سرویس‌های امنیتی لبنان اخیرا گزارشی مبنی بر یافتن سرنخ‌هایی درباره قضیه مفقود شدن پنج تبعه «جمهوری چک» به سفیر آن کشور در بیروت ارائه دادند....
اتاق نیوز - سرویس‌های امنیتی لبنان اخیرا گزارشی مبنی بر یافتن سرنخ‌هایی درباره قضیه مفقود شدن پنج تبعه «جمهوری چک» به سفیر آن کشور در بیروت ارائه دادند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از فارس، پس از گذشت تقریبا سه هفته از مفقود شدن پنج تبعه «چک» در بیروت، سرویس‌های امنیتی لبنان موفق شدند به سرنخ‌هایی درباره سرنوشت افراد مفقود شده و «منیر فیاض» راننده لبنانی آنها به دست بیاورند.

به گزارش وبگاه خبری روزنامه «السفیر»، نهادهای امنیتی لبنان اخیرا پیامی مبنی بر کسب موفقیت‌هایی درباه پرونده اتباع چک مفقوده شده در لبنان به سفیر دولت پراگ در بیروت ارائه داده‌ و تاکید کردند که برای اولین بار به سرنخ‌هایی درباره مکان نگهداری و خواسته‌های گروگان‌گیران دست یافته‌اند.

پنج تبعه جمهوری چک در تعطیلات عید فطر گذشته به همراه یک راننده لبنانی که آنها را از فرودگاه سوار کرده بود، در منطقه بقاع حدفاصل دو شهرک «خربه قنفار» و «کفریا» مفقود شده بودند.

صبح شنبه مصادف با 27 تیر ماه گذشته، یک دستگاه خودرو تاکسی در منطقه «کفریا» استان بقاع (در شرق لبنان) کشف شد که گذرنامه‌ پنج تبعه جمهوری چک به همراه چمدان‌ها و وسائل آنان در آن یافت شد.

بر اساس اطلاعات اولیه، راننده این تاکسی که در فرودگاه بین‌المللی «رفیق الحریری» بیروت اشتغال داشت، 26 تیرماه مفقود شده و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که او در پی بازداشت شدن برادرش در چک در سال گذشته، اقدام به ربودن این پنج نفر کرده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید