لزوم هزینه کردن منابع آزاد شده خارجی در امور زیربنایی اقتصاد | اتاق خبر
کد خبر: 128641
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1394 - 17:37
اتاق نیوز - رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اگر منابع ارزی وارد چرخه اقتصادی کشور شود، نباید به واردات کالا و مسائل روبنایی دامن زد، گفت: بهترین راه مصرف منابع ار
اتاق نیوز - رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اگر منابع ارزی وارد چرخه اقتصادی کشور شود، نباید به واردات کالا و مسائل روبنایی دامن زد، گفت: بهترین راه مصرف منابع ارزی این است که در امور زیربنایی کشور و طرح‌های عمرانی به کار گرفته شود.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از فارس،  بهمن عبداللهی، رئیس اتاق تعاون ایران امروز در مراسم نمایشگاه صنعت ساختمان، با تاکید بر اینکه تعاونی ها آماده گشودن راه های جدید هستند، اظهار داشت: این نمایشگاه می‌تواند زمینه ساز معرفی توانمندی های بخش تعاون باشد.

وی درباره‌ مدیریت انتظارات مردم در دوران پساتحریم، گفت: طبعا نباید به انتظارات و توقعات بی‌مورد دامن بزنیم؛ اگر بناست منابع ارزی وارد چرخه اقتصادی کشور شود و پول‌های بلوکه‌شده ایران بازگردد، نباید این منابع ارزی صرف مباحثی همچون واردات کالا و مسائل روبنایی شود.

به گفته وی بهترین راه مصرف منابع ارزی این است که در امور زیربنایی کشور و طرح‌های عمرانی به کار گرفته شود.

وی گفت: این‌که توقع داشته باشیم با لغو تحریم‌ها اتفاقات عجیبی در کشور بیفتد، قطعا این‌طور نخواهد شد، لذا سیاست‌گذاران اقتصاد کشور حتما به این نکته توجه داشته باشند که عقب‌ماندگی‌هایی در برنامه‌های عمرانی و زیرساخت‌های کشور در طول چند سال داشته‌ایم که با استفاده از این منابع باید جبران شود.

عبداللهی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در کشور به استفاده از پول‌های ارزی در امور جاری و روزمره اولویت دارد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، تصریح کرد: از مجموع 1200 شرکت داخلی و خارجی که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و 850 شرکت داخلی و 250 شرکت خارجی یا نماینده خارجی حضور دارند.

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: به دلیل تعداد شرکت‌کنندگان خارجی 47 درصد و به لحاظ تعداد شرکت‌کنندگان داخلی 15 درصد رشد را نسبت به سال گذشته داشتیم که نشان‌دهنده اقبال شرکت‌های خارجی از نمایشگاه امسال است.

به گفته وی استقبال شرکت‌های اروپایی و غربی برای حضور در بازار ایران از شرایط اخیر پیش‌آمده در جریان توافقات هسته‌ای بوده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید