نیاز 160 میلیون تومانی برای ایجاد هر شغل در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 128786
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 11:05
اتاق نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: برای ایجاد هر شغل 160 میلیون تومان هزینه نیاز است، اما در حوزه گردشگری با هزینه‌های بسیار کمتر می‌شو
اتاق نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: برای ایجاد هر شغل 160 میلیون تومان هزینه نیاز است، اما در حوزه گردشگری با هزینه‌های بسیار کمتر می‌شود کار ایجاد کرد ضمن اینکه هر گردشگر سفیر فرهنگی برای ایران است.
محسن جلالپور اظهار کرد: اگر بخواهیم جایگاه کشورمان را در گردشگری دنیا بررسی کنیم، تقریبا در موقعیت صفر قرار داریم ضمن آنکه در حوزه گردشگری فاصله زیادی با افق چشم‌انداز داریم و نباید نادیده بگیریم که صنعت گردشگری در دنیا رقابتی است و حضور توریست همراه با زیرساخت‌ها و امکانات اتفاق می‌افتد. وی افزود: ظرفیت استان کرمان از نظر فرهنگی، تاریخی، منابع طبیعی و آنچه که نیاز است یک گردشگر را جذب کند، بسیار بالاست. جلالپور تصریح کرد: هر گردشگری که به ایران بیاید، علاوه بر ارزآوری حداقل برای سه تا پنج نفر و یا بیشتر ایجاد اشتغال می‌کند و در کشوری که بیش از 5 میلیون بیکار دارد، حتما حضور گردشگر یکی از راه های حل مشکل بیکاری است. رییس اتاق ایران اظهار کرد: می‌توان بین همه ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی پیوند برقرار کرده و با حضور گردشگران داخلی و خارجی بخشی از مشکل اشتغال را حل کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید