مشارکت ندادن مردم در امور اقتصادی به مد تبدیل شده است/توهین به پیکره اصناف ظلم است | اتاق خبر
کد خبر: 128906
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 15:00
اتاق نیوز – رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: متأسفانه جلوگیری از ورود مردم به حوزه های اقتصادی به مد تبدیل شده است و کماکان اقتصاد کشور دولتی است....
اتاق نیوز – رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: متأسفانه جلوگیری از ورود مردم به حوزه های اقتصادی به مد تبدیل شده است و کماکان اقتصاد کشور دولتی است.
به گزارش اتاق نیوز، علی فاضلی در سومین اجلاس نمایندگان اتاق های اصناف کشور با ابراز قدردانی از تعامل دولت و نیروهای نظام با مجموعه اصناف افزود: نیاز به وحدت رویه بین فعالان صنفی بیش از پیش احساس می شود. در این زمان حساس هرگونه کوتاهی از سوی دستگاه ها خیانت به اسلام است و در این شرایط تعامل بین سازمان ها یک ضرورت محسوب می شود. وی تصریح کرد: در بحث مالیات، متولی بخش اصناف در بدنه دولت وزارت صنعت، معدن و تجارت است و دولت باید در جهت رفع مشکلات اصناف، برنامه داشته باشد. رئیس اتاق اصناف ایران با اعلام اینکه متأسفانه نحوه برخورد مسئولان مالیاتی با اصناف در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، اظهار داشت: توهین به این جمعیت میلیونی ظلم است. نحوه تدوین سیاست های مالیاتی باید تغییر کند و بجای افزایش بار مالیاتی باید به بنگاه های اقتصادی تسهیلات ارائه کرد. فاضلی با بیان اینکه مالیات امسال اصناف 48درصد رشد داشته است، افزود: هیچ اراده ای برای اخذ مالیات از موسسات مالی غیر مجاز در کشور وجود ندارد و سوأل جامعه اصناف از سازمان امور مالیاتی این است که چرا در ساختار پولی و مالی کشور، موسسات مالی غیرمجاز مالیات پرداخت نمی کنند؟ وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه برنامه سازی صدا و سیما در حوزه مالیات گله کرد و در این خصوص گفت: کارنامه اصناف در پرداخت مالیات روشن است و عده ای از تریبون صدا و سیما به دروغ اعلام می کنند که اصناف فرار مالیاتی دارند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید