رژیم صهیونیستی به دنبال همکاری امنیتی با ترکیه علیه سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 129307
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1394 - 12:46
اتاق نیوز - کاردار سفارت اسرائیل در آنکارا اعلام کرد که روابط میان اسرائیل و ترکیه احتمالاً به همکاری امنیتی میان دو طرف در خصوص سوریه منجر شود....
اتاق نیوز - کاردار سفارت اسرائیل در آنکارا اعلام کرد که روابط میان اسرائیل و ترکیه احتمالاً به همکاری امنیتی میان دو طرف در خصوص سوریه منجر شود.
روزنامه الاخبار لبنان نوشت که «امیره اورون» کاردار سفارت اسرائیل در آنکارا در مصاحبه‌ای با روزنامه صباح ترکیه مدعی شده که بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه از مدت‌ها پیش مشروعیت خود را از دست داده و از نظر اسرائیل اسد نمی‌تواند بخشی از راهکار سوریه باشد. وی در جواب این سوال که آیا این اظهارات به معنای هماهنگ بودن مواضع آنکارا و تل‌آویو در خصوص سوریه است، گفت: در صورتی که روابط اسرائیل و ترکیه خوب شود هر دو طرف می‌توانند از همکاری در این زمینه استفاده کنند. ما در حال حاضر در این مرحله نیستیم اما باید این مساله را مورد بررسی قرار دهیم. این نخستین بار است که یک طرف رسمی اسرائیلی چنین اظهاراتی را صراحتاً اعلام می‌کند. ترکیه که همواره از مخالفان مسلح سوری حمایت کرده است اخیراً با آمریکا به توافق رسیده تا منطقه پرواز ممنوع و حائل را برای حمایت از مخالفان در خاک سوریه ایجاد کند اما دمشق اعلام کرده که در صورت تجاوز ترکیه به خاک سوریه ساکت نخواهد نشست.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید