فانی خبر داد: صدور احکام جدید فرهنگیان از اول مهر | اتاق خبر
کد خبر: 129581
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1394 - 07:40
اتاق نیوز - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لازمه توسعه توجه به آموزش است، گفت: در دولت هشتم، سهم آموزش و پرورش از بودجه کشور بیش از 15 درصد بود که متأسفانه در دولت‌ها
اتاق نیوز - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لازمه توسعه توجه به آموزش است، گفت: در دولت هشتم، سهم آموزش و پرورش از بودجه کشور بیش از 15 درصد بود که متأسفانه در دولت‌های نهم و دهم این سهم به 9.1 درصد کاهش یافت .
علی اصغر فانی در آیین گشایش گردهمایی دو روزه شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در تبریز، با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته سهم آموزش و پرورش در بودجه کشور 2.1 درصد افزایش یافته و در حال حاضر این سهم به 11.2 درصد رسیده است. وی با اشاره به حق الزحمه دریافتی 970 هزار فرهنگی کشور گفت: متأسفانه دریافتی آن‌ها متناسب با تلاش آنها نیست و احکام جدید حقوق معلمان بر اساس طرح رتبه بندی از اول مهر سال جاری صادر می شود. فانی عنوان کرد: علاوه بر بودجه سالانه، 25 هزار میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال جاری و 35 هزار میلیارد ریال برای سال آینده در نظر گرفته شده است . وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی آموزش در اردیبهشت ماه سال جاری در کره جنوبی گفت: بر اساس تصمیمات این اجلاس سهم آموزش و پرورش ایران از بودجه عمومی تا سال 2030 باید به 25 درصد برسد. فانی در خصوص رسیدن سهم آموزش و پرورش از GDP (تولید ناخالص داخی) به شش درصد تولید ناخالص کشور، گفت: این موضوع از مصوبات اجلاس جهانی کره جنوبی است و در برنامه ششم توسعه باید به این موضوع توجه شود. فانی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم اجرا می‌شود که لازمه تحقق کامل آن تعریف منابع اعتباری پایدار است. وی اظهار کرد: 25 درصد نیروی انسانی دوره متوسطه اضافه هستند و این در حالی است که در دوره ابتدایی با کمبود نیرو مواجه هستیم و با توجه به سه ساله شدن دوره تحصیلی متوسطه درصدد استفاده از دبیران متوسطه دو در دوره متوسطه یک یا دوره ابتدایی هستیم. وزیر آموزش و پرورش گفت: 38 هزار معلم در سال جاری بازنشسته می‌شوند ، در حالی که یک نیروی جدید هم به نظام آموزش و پرورش کشور اضافه نمی‌شود. فانی افزود: واحدهای مسکن مهر بدون پیش بینی مدرسه و فضای آموزشی برای دانش آموزان احداث شده اند، و تنها برای دو شهر جدید پرند و پردیس در تهران نیازمند 250 مدرسه هستیم . گفتنی است، این گردهمایی دو روزه به منظور شناسایی نیازها و ایجاد هماهنگی بیشتر برای شروع سال تحصیلی جدید برگزار می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید