خرید ۱۰ دستگاه اشعه ایکس‌ برای نظارت بر ورود و خروج کالا در گمرک | اتاق خبر
کد خبر: 130152
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1394 - 17:45
اتاق نیوز - معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک گفت:‌ ۱۰ دستگاه ایکس ری چمدانی به ناوگان ایکس ری‌های گمرکات اجرایی کشور افزوده شد....
 

اتاق نیوز - معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک گفت:‌ ۱۰ دستگاه ایکس ری چمدانی به ناوگان ایکس ری‌های گمرکات اجرایی کشور افزوده شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کمالوند معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ تعداد 10 دستگاه ایکس ری چمدانی به ناوگان ایکس ری های گمرکات اجرایی کشور افزوده شد.

وی افزود: در ادامه روند تجهیز گمرکات کشور به دستگاههای کنترلی نامحسوس و در راستای صیانت از حریم اقتصادی کشور و نیز تسهیل و تسریع در روند بازرسی و ترخیص کالاها و تکریم ارباب رجوع، با توجه به تاکیدات رئیس کل گمرک و پیگیری های مستمر اداره کل توسعه و تجهیز گمرک ایران، 10 دستگاه ایکس ری چمدانی خریداری و از گمرک شهید رجائی ترخیص و جهت نصب و راه اندازی به گمرکات اجرایی مورد نظر ارسال شد.

کمالوند اظهار داشت: سیستمهای بازرسی ایکس ری موصوف مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا خریداری شده و می تواند نقش موثری در جهت جلوگیری از ورود و خروج کالاهای ممنوعه از مبادی رسمی کشور ایفا نماید.

همچنین بنابه اعلام اداره کل توسعه و تجهیز گمرک ایران، دو دستگاه ایکس ری کامیونی جدید نیز خریداری که به زودی به کشور حمل و در مرزهای مورد نظر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

با ورود این دستگاه ها به ناوگان دستگاههای بازرسی ایکس ری گمرک جمهوری اسلامی ایران تعداد دستگاههای ایکس ری چمدانی و پالتی به 65 دستگاه و دستگاههای ایکس ری کامیونی به 13 دستگاه افزایش خواهد یافت.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید